Ulubione zespoły

Co, kto lubi ;)

Ulubione zespoły

Postautor: Amy000 » 26 maja 2013, 2:29

W związku że jest to miejsce w którym można zamieszczać posty o tematyce ogólnej tak więc nie związanej z forum, myślę że mogli byśmy tu porozmawiać o muzyce. Uważam że muzyka jest bardzo ważna w moim życiu i towarzyszy mi prawie cały czas. Moje ulubione gatunki to Rock ,Metal a także muzyka klasyczna oczywiście nie ograniczam się tylko do tych gatunków ale sądzę że są mi one najbliższe. A wy powiecie w tym temacie ? Czekam na wasze odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Amy000

Re: Ulubione zespoły

Postautor: lilith » 26 maja 2013, 11:27

Uwielbiam metal , muzykę gotycką, klasyczną też ale już mniej. Lubie stare polskie kawałki zespołów Hej, Myslovitz itp. Również twierdze że muzyka jest w moim życiu ważna. Pochwalę się że nawet gram na pianinie i trochę na gitarze.
lilith

Postautor: Magoos » 26 maja 2013, 12:26

Bez muzyki nie wyobrażam sobie świata :) Choć jest on może nieco przeładowany dzisiaj dźwiękami i czasami chętnie uciekam na łono natury, aby się wyciszyć, to po powrocie chętnie wracam do fajnych kawałków.
Lubię odkrywać utwory, o których istnieniu nawet nie wiedziałam. I tak odkrywam czasami kawałki z lat 60, 70, 80 czy 90-tych XX wieku.
Ostatnio odkryłam wspaniałe kompozycje Jima Steinmana:
"I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)" (Meat Loaf, w 1993)
"It's All Coming Back to Me Now" (wersje, które odniosły największy sukces: Céline Dion w 1996
"Total Eclipse of the Heart" (Bonnie Tyler, w 1983)
I z takiego prehistorycznego filmu Streets of fire - "Tonight is what it means to be young" : http://www.youtube.com/watch?v=cJk61DfPOug
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Postautor: Momo » 26 maja 2013, 14:57

O tak też lubię stare kawałki ostatnio zafascynował mnie Bobby Viton głównie piosenką Blue Velvet <3 wspaniała, przyznam że chyba nie ma innego wyjścia jak tylko ucieczka w stare dobre kawałki ponieważ dzisiejsza muzyka( i nie tylko ) jest strasznie skomercjalizowana. Choć na szczęście znajdzie się jeszcze parę kawałków wolnych od komerchy ale głównie w gatunkach rocka czy metalu. Choć ci artyści też są ostatnio coraz częściej przeciągani na ciemną stronę telewizji i sprzedają się np taka Chylińska, uwielbiałam jej piosenki a teraz szkoda gadać :(
Momo

Postautor: lilith » 26 maja 2013, 20:25

No masz racje ale myślę że za bardzo się ograniczasz przecież są też inne typy niż sam metal i rock choć by techno i inne pochodne. Jak i jeszcze inne gatunki, zresztą nie zapominajmy że pop to też gatunek muzyczny tylko akurat w obecnych czasach najbardziej rozchwytywany nie oznacza że gorszy. Komercja była i jest niestety przyszło nam żyć w czasach w których modny jest kicz i chyba tylko to się liczy by zrobić jak największe show głos i talent ma już coraz mniejsze znaczenie.
lilith

Postautor: Okapi » 27 maja 2013, 0:07

Momo pisze:O tak też lubię stare kawałki ostatnio zafascynował mnie Bobby Viton głównie piosenką Blue Velvet <3 wspaniała, przyznam że chyba nie ma innego wyjścia jak tylko ucieczka w stare dobre kawałki ponieważ dzisiejsza muzyka( i nie tylko ) jest strasznie skomercjalizowana. Choć na szczęście znajdzie się jeszcze parę kawałków wolnych od komerchy ale głównie w gatunkach rocka czy metalu. Choć ci artyści też są ostatnio coraz częściej przeciągani na ciemną stronę telewizji i sprzedają się np taka Chylińska, uwielbiałam jej piosenki a teraz szkoda gadać :(

Blue Valvet rzeczywiście rewelacja!
Myślę podobnie, że współczesne kawałki przeładowane są komercją. Choć pojawiają się pośród nich kawałki, gdzie liczy się prawdziwa muza i talent jak IMANY - You Will Never Know.
Lubię czasami także odkurzyć Leonarda Cohena - taki bard z poezją śpiewaną.
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: donnie darko » 27 maja 2013, 18:06

Ja nie ograniczam się i staram się wybierać z KAŻDEGO gatunku muzycznego co lepsze kawałki ;)
Jednak jeśli ktoś by mnie zapytał co najbardziej lubię słuchać, to odpowiem mu, że muzykę lat 80-tych, muzykę filmową (ścieżki dźwiękowe np. Twin Peaks, Moon, Tron, Incepcja, Drive i wiele innych). Z zespołów i wykonawców: Queen, M. Jackson, NIN).
Jedną z moich ulubionych piosenek jest Mad World, którą wykonuje Gary Jules.
Awatar użytkownika
donnie darko

Wróć do Na luzie :)