Moja przygoda z delfinami

Moja przygoda z delfinami

Postautor: Kasia33 » 23 wrz 2013, 12:17

[size=150]Chciałabym wam opowiedzieć moją cudowną i niezapomnianą przygodę z delfinami. Moja miłość i fascynacja tymi przepięknymi zwierzętami zaczęła się gdy byłam jeszcze dzieckiem, a dokładnie gdy pierwszy raz obejrzałam w telewizji serial "Fliper". Jestem pewna, że wielu z was spędziło wiele godzin siedząc przed telewizorem oglądając odcinki Flippera. Gdy oglądałam ten serial to marzyłam sobie, że gdy dorosnę to będę pracować z delfinami. I wiecie co, w jakimś stopniu to moje marzenie z dzieciństwa się spełniło. Może nie pracuję z delfinami, ale miałam okazję przez dwa tygodnie przebywać w ich towarzystwie. Miałam to szczęście, że mogłam z nimi pływać. Powiem wam dokładnie jak to było. Tą niesamowitą przygodę przeżyłam dokładnie 2 lata temu. Dzięki mojej ukochanej przyjaciółce, która od wielu lat mieszka na Florydzie i która zaprosiłam mnie na wakacje do siebie. Lecąc tam nawet nie przypuszczałam, że będę miała okazję pływać z delfinami. Podczas pobytu na Florydzie miałam okazję poznać bliżej pracę z delfinami, a to wszystko dzięki Kate, która jest koleżanką mojej przyjaciółki. Kate pracuje jako trenerka delfinów od ponad 7 lat. I powiem szczerze, że widać jak bardzo kocha delfiny. Dzięki niej mogłam zobaczyć na czym dokładnie polega jej praca jako trenera delfinów. Zapytałam się również co trzeba zrobić aby mieć szansę pracować jako trener delfinów. Na pewno jedną z podstawowych cech, aby móc pracować z delfinami jest miłość do tych wspaniałych zwierząt. Oprócz tego trzeba zdobyć dyplom z biologii i nauk morskich ssaków, ekologii behawioralnej. Jednym z kolejnych wymogów jest na pewno dobra kondycja fizyczna, taka osoba musi dobrze pływać i mieć doświadczenie w nurkowaniu. To tylko niektóre wymogi jakie trzeba spełnić aby zostać trenerem delfinów. Na pewno praca nie jest łatwa, trzeba mieć determinację i być nastawionym na pracę nie tylko weekendy, ale również w święta.
Byłam bardzo podekscytowana tego dnia gdy mogłam popływać z delfinami. To uczucie gdy wchodziłam do wody było niesamowite. Na początku gdy miałam dotknąć delfina troszeczkę się bałam, na szczęście Kate była obok i powiedziała, że nie muszę się bać, bo one są przyjazne i na pewno nic mi nie zrobią. Oczywiście to była prawda, to było niesamowite gdy dotknęłam skóry delfina. Nie wiem do czego mogłabym porównać jego skórę. Nigdy czegoś podobnego nie dotykałam. Podobno skóra delfina jest bardzo wrażliwa na ludzki dotyk. Uwierzcie mi to najwspanialsze istoty jakie są na tym świecie.
Miałam również okazję karmić delfiny, to było niesamowite. Kate opowiedziała mi trochę o życiu delfinów. Dowiedziałam się między innymi, że istnieje 36 różnych gatunków delfinów, 4 rodzaje z nich to delfiny rzeczne. Delfiny są jednymi z najbardziej inteligentnych zwierząt na naszej planecie. Mają bardzo dobry wzrok, i są one w stanie zobaczyć, co jest wokół nich, zarówno w wodzie i nawet gdy są one ponad powierzchnią wody. Mają doskonały słuch. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale delfiny mają 10 razy lepszy słuch niż ludzie. Przykre jest to, że delfin staje się często ofiarą ludzi, którzy je łapią w sieci. W niektórych częściach delfiny traktowane są jako pokarm, to jest okropne. Nie wyobrażam sobie jak ludzie mogą zabijać te piękne zwierzęta i traktować je jako jedzenie. Mam nadzieję, że w końcu ludzie się opamiętają i przestaną je zabijać. Na szczęście są organizacje, które chronią te stworzenia.
Niestety bardzo szybko minęły mi te 2 tygodnie. Dzięki mojej przyjaciółce Monice i Kate spędziłam tam niesamowite chwile. Mogę to szczerze powiedzieć to była najwspanialsza przygoda mojego życia. Po tym pobycie wiem, że marzenia się spełniają, trzeba tylko o nie walczyć i dążyć do ich osiągnięcia. Dla wszystkich, którzy też kochają delfiny jak ja podaję kilka miejsc gdzie można popływać z tymi pięknymi zwierzętami:

1. USA - Floryda; Island Dolphin Care
2. Turcja – Alanya
3. Portugalia – Algarve
4. Ukraina – Krym
5. Meksyk- Cancun
6. Meksyk- Cozumel
Awatar użytkownika
Kasia33

Re: Moja przygoda z delfinami

Postautor: Magoos » 23 wrz 2013, 17:01

Cieszę się, że poruszyłaś ten temat. Od dawna interesowała mnie ta kwestia i przyznam, że podobnie jak Ty powoli przymierzam się do realizacji swojego marzenia :)
Może nie będzie to Floryda, ale gdzieś bliżej - może Turcja albo Teneryfa (bo na Wyspach Kanaryjskich, z tego co czytałam, również można z nimi popływać).

Musiałaś mieć naprawdę fajne wakacje :)
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Postautor: Kasia33 » 23 wrz 2013, 21:05

Trzymam kciuki żeby udało ci się spełnić twoje marzenie. Delfiny to naprawdę cudowne zwierzęta. W chwili gdy miałam okazję popływać z nimi to kocham je jeszcze bardziej.
Awatar użytkownika
Kasia33

Postautor: Magoos » 23 wrz 2013, 21:39

Dzięki. Mam nadzieję, że uda mi się to wkrótce zrealizować.
Pozdrawiam.
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Wróć do Morskie ssaki