14 09 2017


Rola stada u szczurów

Autor:

|

11 września 2017

|

Edytowany: 11 września 2017

|

0 komentarzy

|

Kategoria: Blogi / Gryzonie / Ssaki / Zwierzęta

Rola stada u szczurów

Rola stada w szczurzym życiu

Szczury są zwierzętami silnie stadnymi. Skąd jednak mamy pewność, że szczur do szczęścia potrzebuje drugiego szczura?  Co wskazuje na fakt ich bezwzględnej potrzeby życia z drugim osobnikiem swojego gatunku?

Szczury działają wspólnie prawie na każdej płaszczyźnie życia, nie wykluczając wspólnej eksploracji terenu. Szczury na wolności zawsze tworzą stada, odkrywają w nich wspólnie środowisko, w którym się znajdują.

Poszczególne osobniki zbierają zapachy i smaki, a następnie dzielą się informacjami z innymi członkami grupy. Jeśli jeden czegoś spróbował i wraca do pozostałych, inne czując nowy zapach w jego oddechu wybiorą tę konkretną potrawę spośród innych nieznanych. Nazywa się to społecznym przekazem preferencji pokarmowych…

Sylwia, jako specjalista od behawioryzmu zwierząt, przygotowała dziś pasjonujący artykuł na temat roli stada w życiu szczurów.

Zapraszamy na blog Bliżej zwierząt – na spotkanie ze… szczurami:

Rola stada w szczurzym życiu

Blogi DinoAnimals

W cyklu artykułów z  Waszych blogów, prezentujemy wybrane artykuły z blogów DinoAnimals, które tworzą czytelnicy DinoAnimals.

Cykl ten różni się od artykułów, które na co dzień prezentujemy w głównym serwisie – artykuły pochodzące z blogów zawierają bowiem komentarze autorów, często również prezentują mniej formalne spojrzenie na świat przyrody.

W cyklu tym przedstawiamy świat fauny i flory w ujęciu często subiektywnym, prezentowany nie tylko przez pryzmat opracowań naukowych, ale również widziany okiem obiektywów autorów opracowań.

Tematyka blogów jest bardzo szeroka – fauna i flora (żyjąca i wymarła), dinozaury, opowiadania, przemyślenia i człowiek jako część tego wspaniałego świata.

Szczur

Szczur

Polecamy

____________________

Wesprzyj nas - pomóż zwierzakom
DinoAnimals.pl

Poleć artykuł

Podobne Artykuły

Pies faraona
Kiwi (Apteryx) – ptak z Nowej Zelandii
Najbardziej niebezpieczne węże świata
Waran wielki (Varanus giganteus) – największa jaszczurka Australii
Beagle
Latimeria – żywa skamieniałość

O Autorze

Redakcja DinoAnimals.pl

Wydawnictwo Dobre Ściągi - DobreSciagi.pl, DinoAnimals.pl, DinoAnimals.com, Zonka.pl

Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DinoAnimals.pl