AustraliaAzjaGadyTop 10WężeWęże jadowiteZwierzęta

Najbardziej jadowite węże świata – Top 10 cz. II

4. Wąż tygrysi (Notechis scutatus)

Czwarty najbardziej jadowity wąż zamieszkuje południowe rejony Australii, włącznie z wyspami i Tasmanią. Występuje on na bardzo różnych terenach – od suchych i kamienistych, przez lasy, aż do mokrych bagien i łąk.

Ubarwienie węża jest zróżnicowane. Typowo przybiera on jednak kolor czarny lub oliwkowy z jaśniejszymi pasmami. Może osiągać on długość nawet 2,1 metra.

Wąż tygrysi żywi się głównie ssakami i ptakami ważącymi poniżej 300 gramów. Gody trwają nawet 7 godzin, a w jednym miocie na świat może przyjść aż 126 młodych mierzących od 21 do 27 centymetrów.

Jad jest silnie toksyczny i wytwarzany w dużych ilościach. Dawka śmiertelna wynosi 0.118. Powoduje on uszkodzenia centralnego układu nerwowego, mięśni oraz wpływa na krzepnięcie krwi. Rozpad tkanki mięśniowej może prowadzić do niewydolności nerek.

Wąż tygrysi (Notechis scutatus).

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Następna strona

Baza Dinozaurów

11 komentarzy

  1. Strach jechać do Australii. Na 10 najbardziej jadowitych węży 9 pochodzi z Australii, zgroza, jak oni tam w ogóle z nimi żyją. Przecież te węże często im wpełzają do domów, brrr

  2. na tydzień byłem w australli i chwyttałem tam nibykobry tajpaany zddradnicaa grzbietobregi
    i węże tygrysie i nie byly straszne:-)

    1. Jeśli już, to pewnie chwytałeś te węże w obiektywie aparatu będąc w ZOO! Kilkakrotnie byłem w Australii w różnych regionach kontynentu. Węże wbrew pozorom nie są wszechobecne. Najczęściej je widać jak zbłądzą i pojawią się na trawniku posesji czy też w basenie! Zawodowy łowca węży z Gold Coast, którego poznałem, dziennie miał wezwania do max. ośmiu takich przypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button