AustraliaAzjaGadyTop 10WężeWęże jadowiteZwierzęta

Najbardziej jadowite węże świata – Top 10 cz. II

7. Czarny wąż tygrysi (Notechis ater) z Chappell Island

Siódme miejsce w rankingu zajął gatunek węża tygrysiego zamieszkującego Chappell Island. Jest on największym przedstawicielem swojej rodziny i rośnie średnio do 1,9 metra. Jego grzbiet ma kolor oliwko-brązowy, a nawet prawie czarny. Brzuch jest zazwyczaj jaśniejszy.

Wąż poluje na ptaki, żaby i małe ssaki. Podobnie jak inne węże tygrysie składają jaja, a na świat przychodzi 20-30 młodych.

Jego jad, podobnie jak innych węży tygrysich, zawiera silne neurotoksyny i koagulanty. Powoduje ból, drętwienie, mrowienie, pocenie się, dość szybko występują trudności w oddychaniu i paraliż. Śmiertelność ukąszeń wynosi 40-60%. Średnia dawka śmiertelna jadu to 0.194-0.338.

Czarny wąż tygrysi (Notechis ater) z Chappell Island.

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Następna strona

Baza Dinozaurów

11 komentarzy

  1. Strach jechać do Australii. Na 10 najbardziej jadowitych węży 9 pochodzi z Australii, zgroza, jak oni tam w ogóle z nimi żyją. Przecież te węże często im wpełzają do domów, brrr

  2. na tydzień byłem w australli i chwyttałem tam nibykobry tajpaany zddradnicaa grzbietobregi
    i węże tygrysie i nie byly straszne:-)

    1. Jeśli już, to pewnie chwytałeś te węże w obiektywie aparatu będąc w ZOO! Kilkakrotnie byłem w Australii w różnych regionach kontynentu. Węże wbrew pozorom nie są wszechobecne. Najczęściej je widać jak zbłądzą i pojawią się na trawniku posesji czy też w basenie! Zawodowy łowca węży z Gold Coast, którego poznałem, dziennie miał wezwania do max. ośmiu takich przypadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button