Brontozaur, Brachiozaur

Brontozaur, Brachiozaur

Postautor: donnie darko » 20 maja 2013, 13:20

Moimi ulubionymi dinozaurami są przedstawiciele dinozaurów roślinożernych, które osiągały największe wielkości (ich długość mogła dochodzić nawet do 27 m!). Fascynuje mnie ich majestatyczna sylwetka i bardzo długi ogon, który mogły wykorzystywać do celów obronnych (ogromna siła uderzenia oraz ogłuszający hałas przy uderzeniu). Drapieżniki wolały z nimi nie zadzierać :D
Awatar użytkownika
donnie darko

Re: Brontozaur, Brachiozaur

Postautor: Art » 20 maja 2013, 21:00

Nie wiem, czy wiesz Darek, że było jeszcze kilka nieco większych dinozaurów niż wspomniane przez Ciebie w tytule Brachiozaury - np. największy Amficelias, czy Argentynozary. Sporo na ten temat można znaleźć w artykule: Największe dinozaury.
Artur
Awatar użytkownika
Art

Postautor: Art » 20 maja 2013, 21:03

Interesująca jest także kwestia Brontozaura, który nie wiedzieć gdzie, ale zniknął :) Jego miejsce zajął Apatozaur.
Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Gdzie zniknął Brontozaur?
Artur
Awatar użytkownika
Art

Postautor: donnie darko » 21 maja 2013, 13:54

Dzięki Art za weryfikację! Przeczytałem artykuły, które podesłałeś :D Mój Brontozaur i Brachiozaur przy tych olbrzymach to kruszynki, ale z sentymentu nadal będę darzył je wielką sympatią. Co do Argentynozaura i Amficeliasa, to liczę na ich gościnny występ w jakimś filmie, np. w Jurassic Park IV ;)
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: Everett » 12 lip 2013, 14:57

donnie darko pisze:Dzięki Art za weryfikację! Przeczytałem artykuły, które podesłałeś :D Mój Brontozaur i Brachiozaur przy tych olbrzymach to kruszynki, ale z sentymentu nadal będę darzył je wielką sympatią. Co do Argentynozaura i Amficeliasa, to liczę na ich gościnny występ w jakimś filmie, np. w Jurassic Park IV ;)

Właśnie, ciekawe dlaczego Twórcy Parku Jurajskiego nie wprowadzili Aregentynozaura, Pueratazaura czy Amficeliasa.
Może wyspa była za mała :)?
W sumie rola roślinożerców w ogóle została w tym filmie mocno ograniczona. Głównie skupili się na drapieżnych zabijakach ;)
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: Adrian » 23 lis 2015, 17:58

Nie zniknął- niedawno odkryto, że jednak Brontozaur nieco się różni od Apatozaura. :D
Adrian

Wróć do Mój ulubiony dino