Ptaszki na wsi-wołanie o pomoc

Ptaszki na wsi-wołanie o pomoc

Postautor: anet930 » 28 lip 2013, 12:23

Mieszkam na wsi. Z okna mam widok na karmik dla ptaków. dawniej wydawało mi sie, że jedynie wróble podlatuja do przydomowych karmików. Jak bardzo sie myliłam. Podczas zimi przylatuja rozmaite gatunki ptaków, czym jest więcej śniegi i czym większa minusowa temperatura na podwórku tym ptaki sa bardziej odważne i nie boją sie ludzi, którzy je obserwują. Warto podczas zimi karmic te zwierzęta, bo umilają czas obserwatorom, jak jemy obiad i do karmika przylatuje jakis nowy gatunek ptaka to wszyscy rzucamy się w kierunku okna, by zobaczyć nowy okaz. Jest coraz mniej lasów, miejsc, w których mogłby sie schować te zwierzęta, dlatego namawiam, by teraz kiedy trwa lato zainteresować się, jakie ptaki mieszkają w naszych okolicach, czym się żywią i w jaki "domkach" mieszkają. Nie mam nic piekniejszego niż obudzić sie rano i być powitanym śpiewem porannych ptaszków. Dbajmy o te fruwające istoty, bo pożeraja też owady, ktorych nie znosimy. ;)
anet930

Re: Ptaszki na wsi-wołanie o pomoc

Postautor: Art » 29 lip 2013, 13:36

Poruszyłaś istotny temat, który już wywołał nieco wcześniej dyskusję na forum.
Warto zerknąć do wątku dotyczącego dokarmiania ptaków: viewtopic.php?f=27&t=48&hilit=dokarmianie
Artur
Awatar użytkownika
Art

Re: Ptaszki na wsi-wołanie o pomoc

Postautor: Hyonuku » 05 paź 2013, 20:09

Tez KIEDYS to przezywalam.. :).
Awatar użytkownika
Hyonuku

Wróć do Ptaki