Fajne miejsca na wypad, do obejrzenia.

Fajne miejsca na wypad, do obejrzenia.

Postautor: donnie darko » 21 maja 2013, 14:57

skrzekot pisze:Ja trochę z innej beczki, czy wiecie że jeśli znajdziecie coś ciekawego w swojej okolicy jakiś ciekawy głaz, duże drzewo, rzadki krzew możecie napisać do gminy podanie o ustanowienie nad tym okazem ochrony - tak zwany pomnik przyrody procedura jest bardzo prosta a gmina powinna w tym pomóc.

Skoro wywołałeś temat ciekawych głazów, to ja ze swojej strony polecę kilka miejsc, które warto odwiedzić. To Skamieniałe Miasto (znajdziecie tam Czarownicę, Warownie, Piramidy, Orła i jeszcze kilka innych), rezerwat Kamień Grzyb i Kamienie Brodzińskiego. Wszystkie znajdują w okolicach Krakowa i Tarnowa.
Awatar użytkownika
donnie darko

Re: Fajne miejsca na wypad, do obejrzenia.

Postautor: skrzekot » 22 maja 2013, 8:29

W Krakowie i okolicach jest więcej fajnych miejsc, które naprawdę warto odwiedzić Ojcowski Park Narodowy a tam piękna 'maczuga herkulesa' zalew Zakrzówek który gdy pierwszy raz zobaczyłem na fotkach pomyliłem z jakimś egzotycznym morzem, zalew w Kryspinowie to są miejsca naprawdę godne polecania.
skrzekot

Postautor: Everett » 22 maja 2013, 23:03

Apropos skał, o których piszecie.
Wspaniałe są z pewnością Szczelinie oraz Błędne Skały w Górach Stołowych (niedaleko Radkowa i Kudowy Zdrój - woj. dolnośląskie)
Szczeliniec, kiedy byłam tam po raz pierwszy jako dziecko, zrobił na mnie ogromne wrażenie.
Najpierw wejście po 665 stopniach ułożonych jeszcze w 1814 roku! Później zejście do "piekieł" ze szczytu i śnieg w czerwcu w zgłębieniach skał :)
Błędne skały są nieco mniej urozmaicone, choć z pewnością warte odwiedzenia. Zwłaszcza, że znajdują się tuż obok Szczelińca.
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: Patrycja » 02 lip 2013, 11:00

Ja osobiście bardzo lubię storczyki. Jeśli kogoś interesują te przepiękne i intrygujące kwiaty to polecam wybrac się do storczykarni w Łańcucie w zachwycającym parku. Znajduje się tam bardzo wiele odmian tych kwiatów. W pobliżu storczykarni znajduje się bardzo piękny łańcucki zamek. Warto się tam wybrac, szczególnie jeśli mieszkacie w mieście i nie macie możliwości pooddychac świeżym powietrzem w pięknych warunkach :D
Patrycja

Postautor: Michał » 02 lip 2013, 11:34

Patrycja pisze:Ja osobiście bardzo lubię storczyki. Jeśli kogoś interesują te przepiękne i intrygujące kwiaty to polecam wybrać się do storczykarni w Łańcucie w zachwycającym parku. Znajduje się tam bardzo wiele odmian tych kwiatów. W pobliżu storczykarni znajduje się bardzo piękny łańcucki zamek. Warto się tam wybrać, szczególnie jeśli mieszkacie w mieście i nie macie możliwości pooddychać świeżym powietrzem w pięknych warunkach :D

Dzięki Patrycja za polecenie. Będę najpewniej w czasie wakacji w tych okolicach, więc chętnie się wybiorę :)
Nigdy wcześniej nie miałem bowiem okazji obejrzeć zamku w Łańcucie, a widzę, że jest bardzo ładny.
Michał
Awatar użytkownika
Michał

Postautor: Mixa » 20 lip 2013, 17:32

Gruszki na wierzbie? Czemu nie! Takie drzewo zobaczysz w arboretum w Kórniku. Jest czwartym co do wielkości w Europie, a największym i najstarszym w Polsce. Oprócz gruszek na wierzbie, które są nie wątpliwą ciekawostką,na powierzchni ponad 40 ha znajduje się ponad 3300 drzew i krzewów.
Mixa
Mixa

Postautor: sabineczka33 » 23 wrz 2013, 22:55

Ja polecam Wydmy w Łebie ;) Prześliczne, można poczuć się jak na Safari ;)
sabineczka33

Postautor: Hyonuku » 10 paź 2013, 1:44

CIEZKOWICIE i SKAMIENIALE MIASTO- bylam tam, polecam, chce wrocic :).
Awatar użytkownika
Hyonuku

Postautor: Andrzej » 10 paź 2013, 11:42

Skalne Miasto Adrspach- niestety nie u nas, ale w Czechach. Niemniej bardzo blisko naszej granicy, więc wypad na jeden dzień jak najbardziej.
Andrzej
Awatar użytkownika
Andrzej

Wróć do Fajne miejsca