Chcę być ptakiem

Re: Chcę być ptakiem

Postautor: Okapi » 05 paź 2013, 11:46

Kasia czekamy na Twoje doświadczenia - jak Ci się uda napisz proszę jak było i czy rzeczywiście sen pojawił się na zamówienie :)
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: Kasia33 » 05 paź 2013, 13:38

Ok, dam znać :-)
Awatar użytkownika
Kasia33

Postautor: bax » 05 paź 2013, 16:57

Próbowałem baaaardzo dawno temu, ale jakoś o tym zapomniałem i przestałem. Zainteresowałem się tym, kiedy doświadczyłem snu, który wydał mi się nadzwyczaj realny i miałem wrażenie, iż mogę go kontrolować. Chciałem jeszcze raz przeżyć taki 'odlot' i zacząłem się tym interesować. Faktem jest, że sama świadomość istnienia tego zjawiska może zwiększyć szanse na powodzenie i prawdopodobnie dzięki temu od tamtej pory kilka razy miałem świadomy sen. Nigdy nie próbowałem żadnych poważniejszych eksperymentów. Jeśli komuś się nie chcę szukać i analizować wszystkich informacji znalezionych w sieci to mogę mniej więcej wytłumaczyć proces :) Kontrole w śnie możemy przejąc w momencie, kiedy uświadamiamy sobie, że śnimy. Problem w tym, że ciężko jest tego dokonać. Jednym ze sposobów jest wejście w nawyk sprawdzania aktualnego stanu. Patrząc na coś co nasza wyobraźnia mogłaby odebrać jako nadzwyczajne, spróbuj czegoś nadzwyczajnego dokonać, np patrząc na księżyc spróbuj unieść się w powietrze. Należy doprowadzić się do stanu, w którym kilka razy dziennie nasz umysł będzie taką czynność przeprowadzał w różnych sytuacjach. Jeśli coś nałogowo robimy w rzeczywistości, wtedy zrobimy to też we śnie. Wykonując ten trick w realnym świecie przyzwyczaimy się do porażki, ale w śnie się to uda. Wtedy zapali się czerwona lampeczka i nasz umysł zrozumie co jest grane, a to z kolei zaowocuje świadomym snem :) Po uzyskaniu kontroli nie powinno się za bardzo ekscytować. Początkujący, którzy doświadczają świadomego snu przechodzą natłok myśli o tym, co będą robić mając nieograniczone możliwości, a takie coś może skutkować przerwaniem snu i obudzeniem się. Kolejny problem to to, że nie zapamiętujemy zdecydowanej większości naszych snów. Temu też się da zaradzić, np prowadząc swego rodzaju 'senny pamiętnik". Nie powinno się gwałtownie zrywać z łóżka, ale spokojnie odczekać chwile leżąc z zamkniętymi oczami i pomyśleć czy coś nam się śniło, a jeśli tak to przypomnieć sobie jaki to był sen i szczegółowo opisać go w pamiętniku.
To wszystko co pamiętam. Mam nadzieję, że kogoś zainteresowałem i ewentualnie pomogłem :)
bax

Postautor: Art » 05 paź 2013, 18:22

Wielkie dzięki Bax. Mnie bardzo tym tematem zainteresowałeś. Wcześniej nawet nie brałem pod uwagę "incepcji".
Teraz postaram się tego spróbować - zawsze to jakieś nowe doświadczenie i to bez wspomagaczy ;)
Artur
Awatar użytkownika
Art

Postautor: Kasia33 » 05 paź 2013, 19:34

Też mi się podoba ten temat. Dzięki
Awatar użytkownika
Kasia33

Postautor: Barwina » 12 mar 2015, 10:37

Podobno da się kontrolować swoje sny, nawet dostępne są książki o tej tematyce, ale nigdy nie miałam okazji jej przeczytać (ani kontrolować swojego snu). Mimo wszystko jest to bardzo przydatne dla osób, którym nieustannie śnią się koszmary.
Barwina

Poprzednia

Wróć do Ptaki