Największy

Największy

Postautor: lolly » 24 lip 2013, 18:44

Hej, jestem nowa na tym forum dlatego jeszcze wiele nauki przede mną. Na początek chciałam opowiedzieć moją historię. Od małego interesowały mnie węże. Wszystkie, te jadowite jak i niejadowite. Moja mama zawsze sie śmiała, że głupie zainteresowanie w młodym wieku. No bo, które dziecko się czymś nie interesowało? ;) Mówiła '' za jakiś czas przerzuci sie na coś innego ''. Otóż była w błedzie, w tej chwili jestem dorosła, a moje zainteresowanie tylko wzrosło. Na dzień dzisiejszy największym zjawiskiem dla mnie są anakondy. Fascynuje mnie tak ogromny gad, tak niesamowity. Chciałabym coś robić w tym kierunku.
Czy jest tu ktoś jeszcze tak bardzo zainteresowany anakondami? ;) Pozdrawiam
lolly

Re: Największy

Postautor: Michał » 24 lip 2013, 18:50

Anakondy fascynowały mnie od dziecka - zarówno ich wielkość jak i siła.
Zawsze zastanawiałem się, jaki wąż jest największy na świecie. Teraz już wiem, że najcięższa jest anakonda, a najdłuższy pyton siatkowy.
Wokół anakondy i jej wielkości narosło wiele mitów - więcej na ten temat można przeczytać choćby tutaj: http://dinoanimals.pl/zwierzeta/anakond ... az-swiata/
Warto również poczytać o krewniaku anakondy - największym wężu w historii: Titanoboa.
Michał
Awatar użytkownika
Michał

Wróć do Gady