Mój pierwszy raz

Mój pierwszy raz

Postautor: gordzyz » 21 lip 2013, 0:19

Chciałabym opowiedzieć o moim pierwszym spotkaniu z gadami w cztery oczy. Wiadomo, że jako dziecko już się chodziło do zoo i oglądało zwierzątka: zarówno te futrzaste i te bardziej przerażające - gady. Jednakże patrzenie przez szybę w zoo to zupełnie co innego niż bliski kontakt. Gdy miałam 10 lat, koleżanka z klasy zaprosiła mnie do swojego domu. Wiedziałam, że hoduje dwie żółwice i akurat puszczone są "luzem" po domu. W swoim pokoju moja koleżanka miała rozsuwane łóżko, pod którym trzymała w jakichś torebkach-reklamówkach zabawki. Ja i moja koleżanka postanowiłyśmy poszukać żółwi, więc zaczęłyśmy przeszukiwać podłogę w jej pokoju oraz reklamówkach z zabawkami. W jednej z nich właśnie natknęłam się na starszą żółwicę, było to dla mnie niemałe zaskoczenie, ponieważ po cichu liczyłam, że to moja koleżanka natrafi na torbę "z niespodzianką". Jako dziesięciolatkę ogarnęło mnie lekkie przerażenie na widok stworka, który miał skorupę i wcale nie miał futerka, do którego można by się przytulić. Może się wydać banalne i groteskowe, ale wystraszylam się małego żółwia lądowego, który jest przecież nieszkodliwy. Potem z koleżanką obserwowałyśmy jak żółwik spożywa kolację. Teraz jestem już sporo starsza, ale to wspomnienie wywołuje uśmiech na mojej twarzy, a żółwi już się nie boję ;)

a Wy macie jakieś interesujące "pierwsze razy" z gadami? pozdrawiam ;)
gordzyz

Re: Mój pierwszy raz

Postautor: Peter » 21 lip 2013, 1:44

No wiesz... tytuł doprawdy intrygujący ;)

Sama historia bardzo ciekawa - dzieci niezwykle różnie reagują na nieznane stworzenia - śmiechem, przerażeniem (jak Ty :)), zdziwieniem, czy nawet płaczem.
Żółw jest w końcu gadem i dla wielu zupełnie obcym stworzeniem. Podejrzewa, że sporo osób nawet nie widziało żółwia w naturze, nie mówiąc już o jego dotknięciu.
Rozumiem więc Twoje zaskoczenia jako dziecka.
Peter
Awatar użytkownika
Peter

Wróć do Gady