Wehikuł czasu

Wehikuł czasu

Postautor: Kasia33 » 30 wrz 2013, 11:15

Gdybyś miał wehikuł czasu, jaką epokę chcielibyście odwiedzić? Ja gdybym miała taki wehikuł to zdecydowanie chciałabym przenieść się z powrotem do ery dinozaurów. Dlaczego wybrałbym wiek dinozaurów do podróży w czasie. Zobaczenie i poznanie tych niezwykłych byłoby to na pewno fantastyczne doświadczenie. Fantastycznie byłoby zobaczyć co naprawdę jadły i skąd zdobywały swoje jedzenie.
I dowiedzieć się, czy dinozaury były groźne dla ludzi. Gdybym już znalazła się w tym niesamowitym świecie dinozaurów to musiałabym na początku znaleźć bezpieczne miejsce, abym mogła je obserwować. Jestem ciekawa, czy znalazłabym jedzenie dla siebie. Zastanawialiście się kiedyś co byłoby gdyby dinozaury żyły tutaj z nami. Ja od jakiegoś czasu zastanawiam się, co by było i czy dinozaury by przeżyły. Na pewno wiele rzeczy by się zmieniło. Życie ludzi nie byłoby łatwe. Zakładając, że dinozaury żyją razem z ludźmi, jak by nasz świat wyglądał? Na pewno nie bylibyśmy w stanie chodzić samemu w nocy, ponieważ dinozaury byłyby wszędzie. Nasze domy i budynki byłyby całkowicie przeprojektowane. Jeśli dinozaury żyły by z nami, tak wiele rzeczy by się zmieniło.
Na pewno ich życie w dzisiejszych czasach nich byłoby łatwe ze względu na klimat jaki dziś panuje. Jak wiadomo klimat w jaki żyły dinozaury był bardzo suchy i gorący, a Ziemia przypominała jedną wielką pustynię. Wydaje mi się, że dinozaury umarły by dość szybko, ponieważ nasz współczesny klimat nie zawiera wystarczająco wysokiego stężenia tlenu, aby utrzymać je przy życiu. Kolejną z przyczyn dlaczego dinozaury mogłyby nie przeżyć to grawitacja. Dinozaury były stworzone do życia w znacznie niższej grawitacji niż to, co mamy dzisiaj. Do dziś odkryto ponad 700 gatunków dinozaurów. Dinozaury roślinożerne z grupy zauropodów należały do grupy najwyższych. Brachiosaurus - najbardziej znane z grupy – miał 13 metrów wysokości. Sauroposeidon był ogromny i prawdopodobnie miał 18,5 m wysokości co czyni go najwyższym z dinozaurów. Najszybszym dinozaurem był Dromiceiomimus, które prawdopodobnie mógł poruszać się z prędkością do 60 kilometrów na godzinę. W dzisiejszych czasach Tyrannosaurus Rex jest zdecydowanie najbardziej popularny ze wszystkich dinozaurów, a to ze względu, że był on najbardziej niebezpiecznym z dinozaurów. O dinozaurach można długo by opowiadać.
Myślę, że zgodzicie się ze mną, że były to najwspanialsze i najbardziej fascynujące zwierzęta, jakie chodziły i zamieszkiwały naszą Ziemie. Kto wie może era dinozaurów jeszcze nadejdzie i kto wie być może żyją gdzieś na jakiejś planecie w innej galaktyce :-) A wy jak myślicie, czy dinozaury zdołały by przeżyć w dzisiejszych czasach?
Bycie z dinozaurów byłoby naprawdę niesamowite.
Awatar użytkownika
Kasia33

Re: Wehikuł czasu

Postautor: Adrian » 21 lis 2015, 12:54

Ja przeniósłbym się do kambru i karbonu. :) Dlaczego tam? Bo żyły wtedy niezwykłe stworzenia, np. Anomalocaris z kambru i praważki z karbonu.
Adrian

Wróć do Ogólnie