Park dzikich zwierząt

Interesujące historie, przygody związane z przyrodą (zwierzęta, rośliny, dinozaury).

Park dzikich zwierząt

Postautor: trololo » 30 wrz 2013, 16:54

Około 5 lat temu spędzałam wakacje na Mazurach. Mazury-wiadomo,że główną rozrywką są spływy kajakowe. ;) Jednakże przekonałam się,że Mazury to nie tylko monotonne kajaki. Pewnego dnia wraz z rodziną wybraliśmy się do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie (ok. 10km od Rucianego-Nidy). Jest to otwarty teren,po którym zwierzęta biegają po prostu "luzem". Oczywiście nie wszystkie,ze względu na bezpieczeństwo,ale większość można podziwiać po prostu spacerując dosłownie obok nich! :P Dodatkowo przed wejściem można kupić różnego rodzaju owoce,warzywa itd.,aby karmić zwierzaki. Miałam nie lada ubaw,kiedy kilka kóz rzuciło się na mnie kiedy wyczuły pożywienie. To była świetna przygoda! Można naprawdę poznać zwierzęta z bliska,a przy okazji mieć zabawę. W dzisiejszych czasach to rzadka okazja. Polecam każdemu! Szczególnie rodzinom z dziećmi :D Dodatkowo jeśli chodzi o Mazury będąc w jednym z lasów zauważyłam okaz rosiczki (Drosera rotundifolia L.). Co było dla mnie miłym zaskoczeniem,gdyż zawsze chciałam zobaczyć tę roślinę na żywo. Zazwyczaj "spoglądała" na mnie z fotografii w szkolnych podręcznikach czy leksykonach,a tu zdarzyła się okazja by ujrzeć ją w jej naturalnym środowisku. :) Ponadto w tym samym lesie widziałam również lisa. :) Lecz przede wszystkim jeśli mowa o Mazurach i roślinach,to trzeba wspomnieć o grzybieniach białych (Nymphaea alba L.),które licznie występowały na wodach jezior. To niesamowite jak wiele można zobaczyć podczas zwykłych wakacji. :) Można w prosty sposób połączyć przyjemne z pożytecznym,odpoczywając możemy zobaczyć tak wiele gatunków zwierząt i roślin. :D
trololo

Wróć do Ciekawe historie