Zachowanie domowego szczurka

Interesujące historie, przygody związane z przyrodą (zwierzęta, rośliny, dinozaury).

Zachowanie domowego szczurka

Postautor: emerycia » 29 wrz 2013, 23:33

Opowiem historię o mojej szczurzycy którą dostałam na urodziny od przyjaciółki. Była w czarno-białe łatki. Nazwałam ją Żużyna. Dośc szybko zaprzyjaźniła się ze mną i chomikiem, który w tym czasie zamieszkiwał w moim domu. Mieszkali sobie w oddzielnych terariach i żyli w zgodzie. Po jakimś czasie okazało się, że moja Żużyna jest kotna, bo stawała się coraz bardziej obszerna. Któregoś ranka obudziłam się i zauważyłam, że chomik nie żyje. Zaglądnęłam do szczurzycy i okazało się, że ma 13 małych różowych, zupełnie nagich, bez sierści dzieci. Wtedy zrozumiałam, że szczurzyca w trosce o swoje małe, postanowiła zgładzic chomika. Rzeczywiście miał przegryzioną szyję. Było mi go bardzo żal ale nigdy nie przypuszczałabym, że szczury potrafią tak dbac o przetrwanie swojego gatunku. Poświęciła swojego wydawałoby się współmieszkańca aby zabezpieczyc bezpieczeństwo swoim małym. Zwierzęta nieraz zastanawiają a nawet uczą nas ludzi i pokazują jak należy dbac o przetrwanie.
emerycia

Re: Zachowanie domowego szczurka

Postautor: sabineczka33 » 29 wrz 2013, 23:35

To takie brutalne. xd Znaczy jeśli chodzi o biednego chomika. I co zrobiłaś z tymi 13 szczurkami?
sabineczka33

Postautor: Everett » 29 wrz 2013, 23:39

Wiesz, jak patrzę na życie codzienne, to nie sądzę abyśmy musieli się od nich czegokolwiek w tej materii uczyć. Na co dzień widać, że ich przewyższamy... Ludzie są gotowi poświęcić wszystko i wszystkich aby osiągnąć np. sukces, lepszą posadę, więcej kasy etc...
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: sabineczka33 » 29 wrz 2013, 23:41

I tu się Everett, z tobą jak najbardziej zgadzam ;)
sabineczka33

Postautor: Pin » 29 wrz 2013, 23:43

Czyli jesteśmy lepsi od szczurów, zawsze to wiedziałem, że w czymś je przewyższamy :)
______
Pin
Awatar użytkownika
Pin

Wróć do Ciekawe historie