bardzo bardzo luźne

Interesujące historie, przygody związane z przyrodą (zwierzęta, rośliny, dinozaury).

bardzo bardzo luźne

Postautor: becka » 20 lip 2013, 20:15

Było ciepłe sierpniowe popołudnie. Właśnie minęła mnie zgraja samochodów i motocykli, pędzących z ogromną siłą, pozwalając mi odczuć przyjemny chłód i uciążliwy ryk swoich maszyn. Tuż za nimi biegły tłumy rozhisteryzowanych ludzi. Czy to świat się kończy, czy to słońce uderzyło mi do głowy i mam omamy ?
Stałam jak wryta i patrzyłam jak setki głów biegnie w moją stronę, wykrzykując coś radośnie, uśmiechając się do siebie i ciesząc się sierpniowym słońcem.
Zabrakło mi odwagi, żeby stanąć im naprzeciw. Nogi same przeniosły mnie w bezpieczne miejsce, gdzieś na pobocze, gdzie żadna ludzka rozpędzona noga i wymachująca ręka nie zdoła mnie dosięgnąć. Z zapartym tchem patrzyłam jak mija mnie oszalały tłum. Ostrożnie podążyłam za nimi, jednocześnie nie zbliżając się do nich nazbyt blisko. Wszędzie widziałam tylko błyski fleszów aparatów i śmiech dorosłych i dzieci. W pierwszym momencie pomyślałam, że ta cała radość wywołana jest przyjazdem Rihanny, która znów opiszę, że czuję się jak zwierze w klatce. Jednak to nie możliwe. Może to jakaś gwiazda sportu, a może znany aktor odwiedził moje skromne progi... I wtedy to dostrzegłam. Obiekt zachwytu, który mierzył prawie 3 metry i ze wściekłą, groźną miną spoglądał w moją stronę. Początkowo oniemiałam, myślałam, że śnię. Parokrotne popchnięcie przez napływających gapiów jednak zdawało się nazbyt realne. Ze zdumieniem przetarłam oczy... To jednak musi być prawda...
Nigdy w swoim życiu nie przypuszczałabym, że ujrzę coś równie zachwycającego, coś co sprawi, że poczuję się szczęśliwa i przerażona jednocześnie...
Podeszłam bliżej, przepychając się przez tłum. Im bliżej celu byłam, tym bardziej musiałam zadzierać głowę, żeby podziwiać obiekt moich zachwytów. Gdy już był na wyciągnięcie ręki, zrozumiałam z czym mam do czynienia. To dinozaur, wielki, piękny, który krzyczy ostrzegawczo do tłumu. Zachwycał swoją doskonałością. Przerażał krzykiem, w którym trudno było doszukać się najnowszych technologii, i może gdyby nie widoczne oznaki działalności ludzkiej przy zwierzu i jego brak ruchów zdolna byłabym uwierzyć, że śnię o istnieniu dinozaurów. A tak to musiałam zostało mi tylko podziwianie nowej repliki wymarłej istoty.
becka

Re: bardzo bardzo luźne

Postautor: Robert » 20 lip 2013, 22:26

To nasze niespełnione marzenie, aby ujrzeć żywego dinozaura.
Pamiętam z jakim zachwytem oglądałem Park Jurajski i marzyłem o jego powstaniu.
Rozumiem więc zachwyt ludzi z Twego powiadania.

_______
Tak swoją drogą, fajnie piszesz. Powinnaś napisać do redakcji, aby uruchomili dla Ciebie bloga w serwisie DinoAnimals.
Robert
Awatar użytkownika
Robert

Re: bardzo bardzo luźne

Postautor: mimi2307 » 11 paź 2013, 19:33

A mnie fakt, iż po tej samej ziemi na której sobie spokojnie egzystujemy stąpały kiedyś potężne jaszczury wydaje się momentami wprost niewyobrażalny. Ot, cuda natury.
Mimi
Awatar użytkownika
mimi2307

Wróć do Ciekawe historie