Hipeastrum

Interesujące historie, przygody związane z przyrodą (zwierzęta, rośliny, dinozaury).

Hipeastrum

Postautor: jarediron » 24 lip 2013, 0:23

Dzisiaj chciałbym się podzielić pewnym gatunkiem kwiatów, który zaskakuje mnie co roku i nie wiem jak to jest możliwe ale dzięki niemu nie "muszę mieć" kalendarza bo zawsze kwitnie na Wielkanoc. Chodzi o Hipeastrum, zwana inaczej zwartnicą. Ciekawostka: Łacińską nazwę Hippeastrum moożna wyjaśnić na dwa sposoby. Jedni wywodzą ją od greckiego hippeus tzn. rycerz i astron, co oznacza gwiazda, stąd też pochodzi nazwa niemiecka nazwa - Ritterstern, gwiazda rycerza. Inni twierdzą, że nazwa pochodzi od greckiego hippos -koń, ponieważ zamknięte kwiaty przypominają trochę głowe końska. może i tak jest bo z pierwszego spojrzenia takowe głowy końskie przypominają. Jest to kwiat zaliczany do roślin kwitnących, rozmnażana przez cebulki przybyszowe. Nie wiem jak to jest możliwe ale ten kwiat zakwita mi dokładnie na okres Wielkanocy. Jak to jest możliwe? Wie ktoś? Może chodzi o cykle księżyca lub przesilenie wiosenne tzw. wielkanoc. Jednak mimo pięknych kwiatów ostatnio pozbyłem się ostatniej cebulki. Jakaś choroba wykończyła moje zwartnice. Ale dalej jestem ciekaw mądrości tego kwiatu.
jarediron
Awatar użytkownika
jarediron

Re: Hipeastrum

Postautor: Okapi » 24 lip 2013, 14:06

Wrzucam fotkę, bo podany link coś nie ma ochoty się otworzyć :)

Obrazek
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: jarediron » 24 lip 2013, 22:31

No właśnie nie wiem jak prawidłowo wstawiać obrazki, ale tak o ten kwiat chodzi. Jest naprawdę fascynujący.
jarediron
Awatar użytkownika
jarediron

Postautor: Art » 24 lip 2013, 23:25

jarediron pisze:No właśnie nie wiem jak prawidłowo wstawiać obrazki, ale tak o ten kwiat chodzi. Jest naprawdę fascynujący.

W tym wątku viewtopic.php?f=38&t=121&p=675&hilit=img#p675 jest opisane w jaki sposób dodawać zdjęcia.
Mam nadzieję, że następnym razem się uda :)

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
Art

Postautor: zazu.ja » 27 lip 2013, 13:37

Piękny ten kwiat, ciekawe z tym zakwitem :)
zazu.ja

Postautor: Okapi » 27 lip 2013, 14:14

jarediron pisze:... Nie wiem jak to jest możliwe ale ten kwiat zakwita mi dokładnie na okres Wielkanocy. Jak to jest możliwe? Wie ktoś? Może chodzi o cykle księżyca lub przesilenie wiosenne tzw. wielkanoc. ... Ale dalej jestem ciekaw mądrości tego kwiatu.

To jest naprawdę interesujące :) W końcu Wielkanoc to święto ruchome.
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: jarediron » 30 lip 2013, 21:52

Może ma na to wpływ jakiś czynnik, który nierozerwalnie jest związane z przygotowaniami do Wielkanocy? Rosnąca obok rzeżucha czy pyłki z naturalnej palmy. hehe a jeśli nawet nie to to tylko i wyłącznie czysta magia!!
jarediron
Awatar użytkownika
jarediron

Postautor: Everett » 30 lip 2013, 23:12

jarediron pisze:Może ma na to wpływ jakiś czynnik, który nierozerwalnie jest związane z przygotowaniami do Wielkanocy? Rosnąca obok rzeżucha czy pyłki z naturalnej palmy. hehe a jeśli nawet nie to to tylko i wyłącznie czysta magia!!

Wiesz, co, mnie magia w zupełności czasami wystarcza do wytłumaczenia pewnych zjawisk :)
Nie wszystko wymaga naukowego tłumaczenia.
Najbardziej zaś uwielbiam magiczne miejsca i magiczne chwile :)
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: killdill045 » 21 lis 2014, 14:24

W tym wątku viewtopic.php?f=38&t=121&p=675&hilit=img#p675 jest opisane w jaki sposób dodawać zdjęcia.
killdill045

Wróć do Ciekawe historie