SAFARI W POLSCE

SAFARI W POLSCE

Postautor: cloudatlas » 26 maja 2013, 13:50

Hejo! Byliście już w polskim Safari w Świerkocinie? ;) Znajduje się ono w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego i Kostrzyna przy Parku Narodowym ,,Ujście Warty''. Byłem tam trzy lata temu, więc na pewno dużo już się zmieniło, ale pamiętam, że byłem zachwycony! Po safari można podróżować samochodem. Przejeżdża się przez tematyczne obszary: Strefę Ameryki, Afryki, Azji i Mongolii. Najbardziej widowiskowe są godziny karmienia, bo zwierzęta są wtedy bardzo aktywne. Podróżowanie samochodem wokół zwierząt jest na pewno najbardziej atrakcyjne dla najmłodszych, bo mogą zobaczyć z bliska a nawet czasem dotknąć duże i egzotyczne zwierzęta. Po zoo safari przechadzają się zebry, antylopy afrykańskie, strusie, gazele, oryksy, olbrzymie bydło watusi, wielbłądy, lamy, bawoły, konie i jaki. Muszę wspomnieć, że rogi afrykańskich krów nazywanych ,,watusi'' są ogromne i bardzo imponujące. Wyglądają przerażająco, ale przejeżdżanie obok tych zwierząt to niesamowite przeżycie i duży zastrzyk adrenaliny! :D Świerkocińskie zoo oferuje również piesze zwiedzanie parku, gdzie znajdują się zamknięte wybiegi z różnymi zwierzętami. Są to dość popularne gatunki, jak pawie, papugi, strusie, małpy, surykatki, dzikie świnie, ale także lwy afrykańskie, w tym biała odmiana.
Myślę, że pomysł na wyjazd do safari w Świerkocinie jest świetny! Jeżeli macie wolny weekend lub poszukujecie ciekawych planów na wakacje, to obiecuję, że się nie zawiedziecie. Safari oferuje niezwykłą rozrywkę oraz lekcję dla dzieci, ale dla pasjonatów przyrody jest to równie ważne przeżycie. Ceny wahają się w granicach 20-30 zł, więc nie są wygórowane. Naprawdę polecam! ;)
Wielkość narodu i jego postęp moralny można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swymi zwierzętami. Mahatma Gandhi
cloudatlas

Re: SAFARI W POLSCE

Postautor: faun » 26 maja 2013, 16:37

Czy są w tym safari, jakieś gady? W Polsce jest tak mało miejsc, gdzie można zobaczyć, jakieś węże, krokodyle i jaszczurki! Jeżeli już, to są w okropnych warunkach... :evil:
Ludzie! Wy dwunożne gady!
faun

Postautor: cloudatlas » 26 maja 2013, 17:04

Kiedy byłem tam ostatnim razem, nie było żadnych gadów. Z tego, co widzę, to są tam teraz żółwie lądowe. :) W jakim miejscu widzał/a Pan/Pani gady w złych warunkach? Ja widziałem krokodyla w przydrożnym hotelu, który miał dość spory basen, dużo grzejących lamp itp. ;)
Wielkość narodu i jego postęp moralny można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swymi zwierzętami. Mahatma Gandhi
cloudatlas

Postautor: faun » 26 maja 2013, 17:13

W każdym sklepie zoologicznym, chociażby. Żółwie czerwonolice są zawsze w samej wodzie, bez wysepki czy kawałka lądu. Węże boa, legwany i inne są trzymane w terrariach/akwariach, które nie zaspokajają ich potrzeb środowiskowych i są po prostu za małe!
Ludzie! Wy dwunożne gady!
faun

Postautor: donnie darko » 27 maja 2013, 18:46

Dzięki cloudatlas na informacje! Nie wiedziałem, że mamy safari w Polsce. Powinni bardziej postarać się z reklamą, bo nikt z moich znajomych również o tym nie słyszał.
Jestem z drugiego końca Polski, więc nie ma szans na wypad wyłącznie do Świerkocina, ale może kiedyś gdy będę w pobliżu to zahaczę. Na pewno byłoby to niesamowite przeżycie. Teraz pozostaje mi tylko wirtualne zwiedzanie na google street view ;)
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: cloudatlas » 27 maja 2013, 22:41

He he, z Google można zwiedzić cały świat! :) Szkoda, że ten park safari się tak słabo reklamuje, bo to naprawdę niezwykłe miejsce. Mam nadzieję, że więcej ludzi dowie się o nim, między innymi dzięki temu Forum. :)
cloudatlas

Postautor: lilith » 29 maja 2013, 17:23

Racja reklamuje się bardzo słabo, w sumie to pierwszy raz słyszę o czymś takim w Polsce. Warto by było to zobaczyć więc kiedyś się wybiorę
lilith

Wróć do Fajne miejsca