Ssaki w terrarium

Ssaki w terrarium

Postautor: faun » 26 maja 2013, 17:03

Kilkanaście lat temu przeszła fala mody na zwierzęta terraryjne. Co odważniejsi kupili sobie węże, skorpiony, pająki i legwany. Z czasem moda minęła, ale poważnych terrarystów na całym świecie przybywa. Ostatnio zauważyłem dość ciekawy trend- trzymanie egzotycznych ssaków w terrarium. O ile niektóre gatunki są dość oczywiste- myszy, myszoskoczki lub chomiki; to np. jeż, skunks czy szop są już bardzo oryginalne. Dużo czytałem ostatnio o modnych afrykańskich jeżach- białouchym, pigmejskim, uszatym i ciekawym tenreku mniejszym. Zadziwia mnie, że niektórzy decydują się na hodowlę susła, lotopałanki, nieświszczuka, czy nawet skunksa. Słyszeliście o takich osobach? Czy w Waszym mieście widać ludzi na smyczy ze... skunksem? :)
Ludzie! Wy dwunożne gady!
faun

Re: Ssaki w terrarium

Postautor: Peter » 27 maja 2013, 13:05

Skunksa nie widziałem, ale kilkakrotnie widywałem osoby z tchórzami na smyczy...
Był to widok cokolwiek dziwny :)
Peter
Awatar użytkownika
Peter

Postautor: faun » 27 maja 2013, 18:32

He he, pewnie masz na myśli tchórzofretki? :) Ludzie często nazywają je po prostu 'fretkami'. Są to dość ładne zwierzęta, lecz niezbyt wdzięczne, jeżeli chodzi o hodowlę. Są bardzo śmierdzące i opieka nad nimi jest niezmiernie czasochłonna.
faun

Postautor: donnie darko » 27 maja 2013, 20:16

faun pisze:Słyszeliście o takich osobach? Czy w Waszym mieście widać ludzi na smyczy ze... skunksem? :)

Ja również nigdy nie widziałem osób, które by spacerowały z takimi zwierzętami. Pewnie jest to popularniejsze w innych krajach, na przykład w Stanach Zjednoczonych. Do Polski moda zawsze przychodzi później.
Zastanawiam się jak w ogóle można hodować skunksa, szopa w terrarium :shock: To bez sensu. Przecież nie tak wygląda jego środowisko naturalne. Terrarium jest małe, więc drzewa i całej reszty tam nie wsadzimy.
Ludzie często nazywają je po prostu 'fretkami'. Są to dość ładne zwierzęta, lecz niezbyt wdzięczne, jeżeli chodzi o hodowlę. Są bardzo śmierdzące i opieka nad nimi jest niezmiernie czasochłonna.

Potwierdzam. Koleżanka miała tchórzofretkę i był ogromny problem z utrzymaniem normalnego zapachu w domu. Poza tym często ją gryzła :?
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: faun » 27 maja 2013, 22:44

Jest taki zabieg- wycięcie gruczołów zapachowych, który podobno powinien zneutralizować przykry zapach tchórzofretki. Ja ogólnie jestem raczej przeciwny wycinaniu różnych organów zwierzętom... To bardzo trudny i kontrowersyjny temat. Co o tym sądzicie?
faun

Postautor: donnie darko » 28 maja 2013, 15:50

faun pisze:Jest taki zabieg- wycięcie gruczołów zapachowych, który podobno powinien zneutralizować przykry zapach tchórzofretki.

Tutaj chyba nie o chodzi o gruczoły zapachowe, a o załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych do kuwet umieszczonych w domu.
Ja ogólnie jestem raczej przeciwny wycinaniu różnych organów zwierzętom... To bardzo trudny i kontrowersyjny temat. Co o tym sądzicie?

Jest już temat na tym forum gdzie wymieniamy się poglądami na temat wycinania tego i owego ;)
viewtopic.php?f=27&t=39&p=387#p387
Awatar użytkownika
donnie darko

Wróć do Inne