Papugi

Re: Papugi

Postautor: jarediron » 21 lip 2013, 14:43

Ja mam papugę. Wiąże się z nią pena historia, gdyż trafiła do Nas przez bardzo wielki przypadek. To było gdzieś w okolicy czerwca, 2 lata temu. Wieczorem dzwoni do Nas spanikowana babcia, mówiąc, że jakiś duży ptak wleciał na ganek i nie chce wylecieć. Ze względu na to, że babcia nie była w stanie sama przepędzić, według niej, wstrętne ptaszysko ;) , pobiegłem jej na ratunek. Gdy tylko pojawiłem się na ganku, moim oczom ukazał się przepiękny widok: na kwitnącym krakowiaku, grzecznie siedzi sobie kolorowy ptaszek: papużka kozia. Jakie było moje zdziwienie. Próbując jej nie przestraszyć nasypałem kilka okruchów do klatki po babcinych słowikach (zdechły parę lat temu). Po chwili papużka wleciała do klatki i tak została z Nami po dziś dzień. Kupiłem jej prawdziwą klatkę, zapas jedzenia. Nadaliśmy jej imię Pako, choć tak naprawdę nie znamy jej/jego płci. Podobno bardzo trudno to ustalić. Wypuszczam ją codziennie, by sobie polatała po pokoju, choć czasem bardzo paskudzi piórami. Nieraz potrafi wyrwać sobie pokaźny pęk piór. Mimo, że czasem potrafi obudzić o 5(zaraz jak pokaże się słońce) to i tak ją kochamy i traktujemy jak członka rodziny. ;) :)
jarediron
Awatar użytkownika
jarediron

Postautor: Magoos » 21 lip 2013, 15:58

Ta papużka kozia to Modrolotka czerwonoczelna (Cyanoramphus novaezelandiae)?

Obrazek
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Postautor: jarediron » 30 lip 2013, 21:55

Tak:D z pierwszego spojrzenia nie poznałem bo moja jest żółta..:)
jarediron
Awatar użytkownika
jarediron

Postautor: jarediron » 21 sie 2013, 23:19

Chyba kupię towarzysza dla mojej papugi. Będąc na wakacjach zrozumiałem, że czuje się samotna. Widziałem 2 papużki kozie w klatce, jeju jak one fajnie się bawiły, a moja Pako tylko siedzi i się buja na huśtawce. Myślicie, że dwie papugi w domu to fajny pomysł??:d
jarediron
Awatar użytkownika
jarediron

Postautor: Okapi » 21 sie 2013, 23:25

Myślę, że będzie jej zdecydowanie raźniej.
Jeśli sobie nie przypadną do gustu, to przynajmniej się pokłócą i będziesz miał wesoło :)
A tak serio, to one lubią towarzystwo, więc kup, tylko koniecznie w innym kolorze ;)
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Poprzednia

Wróć do Ptak