Leniwiec Pospolity

Mój kot.

Leniwiec Pospolity

Postautor: ecstasyyyy » 21 wrz 2013, 16:38

Leniwiec pospolity.
Odmiana KOT, gatunek zagrożony wiecznym zasnieciem.
Obrazek

Jestem pod wrażeniem, koty nie zapadają w sen zimowy, a jednak gdyby połączyć wszystkie godziny ich snu, wyszłoby że zapadają, ale na sen całoroczny z małymi przerwami na jedzonko i sprzątanie swojej kuwetki.

Nie zawaham się powiedzieć, że moja kotka jest Królowa Elżbieta naszego domu. Jej arystokratyczne pozy, idealne stawianie łap oraz wygórowany gust co do jedzenia, stawia mnie w przekonaniu, iż na pewno w innym wcieleniu była królowa kociego raju. Oczywiście część swojego królewskiego życia spędza na łożu królewskim, które czasami jest za małe dla naszej dwójki. Mały brzdąc, będąc tak mały, zajmuję więcej miejsca niż by się to mogło wydawać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kot to nie tylko wielki obowiązek, ale też bezgraniczna miłość, przyjemność i wielkie oddanie. Jest dla mnie jak dziecko, dlatego ona traktuje mnie jak rodzica. Czasami jest nieposluszna, jak każde dziecko przeżywa okres buntu. Budzi, szturcha łapa, udaje bardzo skrzywdzonego, by tylko dać jej jeść. Stojąc pod miską zachowuje sie jak wygłodzony kot, chociaż tak naprawdę dostaje je co chwile. Zastanawiam sie gdzie ona to wszystko mieści, będąc tak kruchym sierściuchem. Gdy w domu są goście, boje sie, co sobie mysla patrząc na stojącego jak posag przy misce zwierzaczka - wyrodna matka- słyszę zazwyczaj w mojej głowie.. niesamowity talent aktorski i umiejętność wzbudzania litości sprawia..że po raz 123345667 w ciagu 15 minut, moje zwierze wygrywa i dostaje dokładkę. Czasami, by nie marnować czasu na trase: pokój1-kuchania; pokój2-kuchnia; pokój3-kuchnia, ucina sobie drzemkę na lodówcę, aby nie przegapić jakiegoś kulinarnego cuda. Przy obiedzie zazwyczaj zajmuję honorowe miejsce przy stole, czekając na zakonczenie posiłku. Jest lepsza od zmywarki, po oblizaniu całego talerza, lśni się, co spodobałoby się samej Perfekcyjnej Pani Domu.
Obrazek
Obrazek
Pieniądze wydawane na królewskie jedzenie dla kota, może przełożyć się w oszczędzanie wody. Nigdy nie widziałam tak dbających o swoją higiene i wygląd zwierząt. Myję się, nawet nie potrafię policzyć ile razy dziennie i robi to o wiele dłużej niż przeciętny człowiek. Ile razy można myć pyszczek skoro nigdzie nie został pobrudzony i łapy, które gniotły się przez ostatnie godziny w kołdrze. Gdy była mniejsza, próbowałam kąpać ją pod prysznicem specjalnym szamponem, zakończyło się to moimi podrapanymi rękami i przestraszonym kotem chowającym się pod stołem - nigdy nie powtórzyłam eksperymentu. Dziś jedynie ogranicza się do odpoczynku w suchym brodziku, oczywiście tak jak na księżniczkę przystało.
Obrazek
Jak każda kobieta uwielbia ciuchy. Może nie tyle przebierać się w nie, ale na nich spać. Szafa jest jej ulubionym miejscem, w którym spędza swój czas. Trochę tak jak kobieta w centrum handlowym, na każdym kroku ciuchy, wystawy pełne naszych marzeń, a tu proszę prostsza alternatywa i jak się okazuję bardziej wygodna. No powiedzmy troszkę na tym straciłam, podrapane torebki, zaciągnięte swetry i spodnie, no ale.. nikt nie powiedział, że będzie łatwo i przyjemnie( dla kota przyjemnie na pewno)
Obrazek
Mogłabym tak długo opowiadać o moim cudownym zwierzaku, każdy kto wychowuje, dba i posiada swojego, wie na czym polega moja fascynacja.
Każdy ma coś co nadaje życiu sens, ja mam kota. Jestem najszczęśliwszą właścielką pod słońcem. Kiedy płaczę, drepta do mnie, by się pomiziać. Kiedy coś mi się w domu stanie, jest pierwszy na miejscu wypadku. Robi wszystko by poprawić humor wszystkich domowników.
I najważniejsze - gdy wracam po dłuższej nieobecności do domu, (zdarzały się sytuacje, kiedy to za wszelką cenę mój gryzoń pragnął zatrzymać mnie w domu) w oknie, a następnie w progu drzwi, stoi mój stęskniony do granic możliwości kot. Dla takich chwil warto życ!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ecstasyyyy

Re: Leniwiec Pospolity

Postautor: Everett » 21 wrz 2013, 20:05

Wiesz, muszę przyznać, że Twoja kotka chyba lepiej trafić nie mogła.
Stała się Twoim oczkiem w głowie :)

Jak sobie radzisz z podróżami, wyjazdami - zabierasz ją ze sobą np. na wczasy w specjalnym koszu, czy zostawiasz u rodziny, znajomych?

Everett

Postautor: ecstasyyyy » 23 wrz 2013, 15:22

no niestety nie toleruje podróży. Kiedyś z rodzicami raz zabraliśmy ją nad jezioro, uwierz, że ze strachu miała takie rewolucje w żołądku, że zabrudziła cały samochód, domyśl się czym :D na dłuższe wyjazdy, np. na wakacje zostaje w domu, opiekunką jest wtedy babcia. Karmi ją, piją z koleżankami u nas kawę, żeby jak to mówi " nie było jej smutno " i co najważniejsze czasami z nią śpi :D zawróciła w głowie wszystkim, szybko idzie się uzależnić :D
ecstasyyyy

Postautor: Everett » 23 wrz 2013, 17:05

Właśnie tego się obawiałam o czym piszesz - jak kot reaguje na podróż.
Wiem, że psy sobie z tym radzą raczej bez problemu, koty zaś nie przepadają za podróżami.
Pies przywiązany jest bowiem do swego właściciela, kot zaś chyba bardziej do swego miejsca :)
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: ecstasyyyy » 24 wrz 2013, 12:19

Pewnie to co mówisz jest prawdą, ale czasem odpoczynek od swojego pupila dobrze robi :D Kiedy przytula się do Ciebie stęskniony - bezcenne! :D
ecstasyyyy

Postautor: Everett » 24 wrz 2013, 12:34

Niewątpliwie. Ja tam mam nawet ze swoimi czterema kątami. Kiedy mam ich już dość, to wyjeżdżam (na weekend, na wakacje), a kiedy wracam to wyglądają zupełnie inaczej, znowu fajniej.

Nawet lody i czekolada mogą się przejeść :) Czasami trzeba więc wziąć trochę oddechu.
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: mimi2307 » 05 paź 2013, 20:15

Kot, który z utęsknieniem czeka na właściciela to chyba ewenement na skalę światową :P. Jakie to smutne, moja kocica Elżbieta Druga (widzę, że nie tylko ja dostrzegam iście arystokratyczne cechy w kociej osobowości), gdy powracałam do domu po dłuższej nieobecności nie raczyła mnie nawet spojrzeniem ;). Na moją suczkę beagle też nie mam co liczyć bo przejęła zwyczaje po przybranej mamusi, ech... :D.

Ujęcie kotki wylegującej się w szafce fantastyczne :). Swoją drogą nie raz się zastanawiałam dlaczego koty wybierają takie dziwne miejsca na wypoczynek... o ile ubrania są jeszcze zrozumiałe (tkanina jest dosyć miękka), to nigdy nie mogłam pojąć wspomnianej Elżbiety Drugiej, której ukochanym miejscem na poobiednią drzemkę był kominek - spanie na zimnych, twardych prętach żeliwnego wkładu kominkowego nie mogło być wygodne. Ot, kocia logika :D.
Mimi
Awatar użytkownika
mimi2307

Postautor: ecstasyyyy » 13 paź 2013, 22:08

haha nigdy nie zrozumiemy naszych pupili :) małe kociątko, a ile radości może przynieść. :)
ecstasyyyy

Wróć do Kot