"Szaruś" mój kochany kot

Mój kot.

"Szaruś" mój kochany kot

Postautor: Kasia33 » 30 sie 2013, 12:43

Chciałabym wam opowiedzieć o moim kochanym kotku, który ma na imię Szarak. W mojej rodzinie jest już prawie 5 lat. Każdego dnia ja i moja rodzina mamy z niego wielką pociechę. Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dla mnie to mój kot jest moim najlepszym przyjacielem. Opowiem wam śmieszne historyjki związane z "Szarusiem", a było ich bardzo dużo. To bardzo mądry kot, który ma bardzo dobry słuch. Jak tylko lodówka się otwiera, to on szybko przybiega z pokoju, gdzie lubi sobie pospać na łóżku. Nawet gdy śpi, to usłyszy jak lodówka się otwiera. Gdy już jest przy lodówce, to wtedy opiera się o lodówkę stając na dwóch łapkach i zaczyna się łasić. Uwielbiam go za to, że jak ktoś wraca do domu z mojej rodziny to "Szaruś" zaczyna się turlać po podłodze. A gdy zasiadamy do obiadu, to on wskakuje na krzesło i zaczyna jak ja to nazywam "tańczyć breakdance na głowie", tzn. głową mizia róg siedzenia krzesła. Zawsze przy obiedzie coś dostanie :-) Mój kot najbardziej lubi pić wodę z kranu, gdy chce pić to wskakuje na zlew i zaczyna lizać kran. On jest naszym skarbem, mam nadzieję, że będzie z nami jeszcze wiele lat.
Awatar użytkownika
Kasia33

Re: "Szaruś" mój kochany kot

Postautor: Magoos » 30 sie 2013, 12:58

Łasuch z Twego Szaraka ;)
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Postautor: Kasia33 » 31 sie 2013, 8:51

Oj. Tak jest wielkim łasuchem :-)
Awatar użytkownika
Kasia33

Postautor: Okapi » 31 sie 2013, 11:58

Koty są rzeczywiście przesympatyczne, ale to tak naprawdę ogromni egoiści.
Niczego nie robią bezinteresownie - z moich obserwacji wygląda, iż wszystko co robią to dla swej wygody i aby im było dobrze :)
Psy zaś potrafią być bezinteresowne, przynajmniej tak to odbieram ;)
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: Kasia33 » 31 sie 2013, 15:43

Z jednej strony zgadzam się z tobą. A z drugiej strony koty, łaszą się do nas, bo potrzebują trochę uczucia. Zapomniałam napisać, że mój kot bardziej reaguje na słowo "masz" niż na "kici kici". Jak się zawoła do niego "masz, masz" to od razu przybiega :-)
Awatar użytkownika
Kasia33

Postautor: Michał » 31 sie 2013, 16:02

Kasia33 pisze:Zapomniałam napisać, że mój kot bardziej reaguje na słowo "masz" niż na "kici kici". Jak się zawoła do niego "masz, masz" to od razu przybiega :-)

To zapewne kwestia przyzwyczajenia. W każdym kraju woła się na koty nieco inaczej (kiki riki; puss puss; mitzi, mitzi; minou, minou itp. :)) i przychodzą :)
Michał
Awatar użytkownika
Michał

Wróć do Kot