Czy jamniki naprawdę są uparciuchami?

Mój pies.

Czy jamniki naprawdę są uparciuchami?

Postautor: Aneczka » 27 maja 2013, 15:48

Witam. Miałam właśnie jamniorka i wabił się Dino :) Czy był uparty? Owszem, ale za to bardzo wierny i oddany. Niestety odszedł za tęczowy most i bardzo mi go brakuje. Jamniki są uparte i właściwie obrażają się tak jak małe dziecko. Niczym nie mogłam go przekupić gdy "nadepnęłam mu na odcisk" ;) Trzeba było odczekać ten okres aż mu przejdzie. Wiele ludzi uważa, że ta rasa jest hmm brzydko mówiąc fałszywa. Ja się z tym w zupełności nie zgadzam. Mój Dinek był najkochańszym i najbardziej opiekuńczym jamnikiem jakiego znam.
Aneczka

Re: Czy jamniki naprawdę są uparciuchami?

Postautor: donnie darko » 27 maja 2013, 17:35

Nigdy nie miałem jamnika, ale kilka razy w życiu miałem z nimi do czynienia (sąsiad, ciocia, kuzyn, itd.). Niestety, wspomnienia z tą rasą psów mam delikatnie mówiąc niezbyt przyjemne. I tak jak napisałaś Aneczko, chodzi mi o fałszywość. Żadnemu nie mogłem zaufać i poczuć się zrelaksowany w jego obecności.
Nie będę jednak generalizował, ponieważ wiem, że ułożenie, nastawienie, charakter psa zależy głównie od konsekwencji i prawidłowego wychowania psa przez właściciela.
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: Aneczka » 27 maja 2013, 19:55

Donnie darko co do mojego Dinka to powiem ci tak. Jak urodziłam córeczkę bałam się ze mój jamniorek nie zaakceptuje jej i też tak było na początku. Ale po około tygodnia konsekwentnego tłumaczenia "słownego" bo bicia psa nie toleruje udało mi się osiągnąć to co chciałam. Mianowicie to, że Dino nie tknął mojej córeczki zabawek ciuszków, bucików (uwielbiał gryźć wszystko) oraz nie okazywał żadnej agresji a zdarzało jej się nadepnąć mu na ogon czy ucho. KOCHAM tą rasę psów.
Aneczka

Postautor: Amy000 » 28 maja 2013, 22:29

Ja również nie miałam zbyt dużej styczności z tą rasą psa ale moja znajoma miała i mówiła że był wspaniały :) . Natomiast słyszałam że rasa ta może mieć poważne problemy z kręgosłupem, nie wiem jednak czy to prawda.
Awatar użytkownika
Amy000

Postautor: Aneczka » 29 maja 2013, 10:24

Amy000 pisze:Ja również nie miałam zbyt dużej styczności z tą rasą psa ale moja znajoma miała i mówiła że był wspaniały :) . Natomiast słyszałam że rasa ta może mieć poważne problemy z kręgosłupem, nie wiem jednak czy to prawda.

Tak to prawda jamniki mają problemy z kręgosłupem i to bardzo duże :( Mój Dinuś miał 3 lata to dostał pierwszego paraliżu z powodu wypadnięcia dysku. I to stało się w ciągu kilku minut. okropny widok. Całe ciałko mu zdrętwiało z dziobka leciała ślina i samoistnie zaczął robić siusiu po siebie :( A koszty leczenia? Bardzo duże, Zastrzyki z antybiotykiem potem sterydy, lampy. Przez około 3 miesięcy wydawałam po około 500zl na jego leczenie. Jednakże Dino był jak członek rodziny i nie żałowaliśmy kasy na niego liczyło się tylko to aby wyzdrowiał.
Aneczka

Postautor: zazu.ja » 10 lip 2013, 11:41

Moja ciocia, do której często jeździłam w czasie wakacji miała jamnika. Mietek (bo tak owemu jamnikowi było na imię) był bardzo przyjazny, uwielbiał być miziany pod bródką :D Co do upartości to zdecydowanie się zgadzam :) A jeśli chodzi o problemy z kręgosłupem, to rzeczywiście, miał duże problemy.
zazu.ja

Postautor: oldzia » 22 wrz 2013, 13:33

Cześć :)

Jestem właścicielką jamnika już od 5 lat i mogę śmiało stwierdzić,że faktycznie są bardzo uparte i wyszczekane ale to właśnie dodaje im uroku :) Jamniki niby są fałszywe ,ale jeżeli z kimś dłużej przebywają,przyzwyczajają się i traktują go jak swojego przyjaciela(sama wiem,ponieważ moja jamniczka,która wabi się Daisy bardzo nie lubi małych dzieci aczkolwiek gdy poznała dzieci mojego kuzyna zaczęła je tolerować i się z nimi bawić-od tej pory lubi bawić się z dziećmi).

A oto moja najukochańsza psinka :
Obrazek
oldzia

Postautor: Everett » 22 wrz 2013, 19:40

Twoja jamniczka ma niesamowite oczy :)
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: mika19 » 30 wrz 2013, 0:01

Pies Timi
Na dwór gdy chce iść nosem puka mnie.
Jakby chciał powiedzieć "Ze mną chodź. Proszę!"
gdy na niego patrzę zawsze mnie pociesza, wszystkiego wysłucha, łebek położy na kolanach- daje odczuć - już "oki", nie martw się kochana!
Chociaż jest uparty i czasem robi co chce tak naprawdę wie jakie miejsce w domu jego jest.
Z Timim jest wesoło - fajniutki to pies
i po prostu dobrze, że wciąż z nami jest!
....a od stycznia 2008 roku Timiego z nami nie ma i jest smutno:(
mika19

Postautor: Pin » 30 wrz 2013, 0:03

Mika nie rozpaczaj, taki los. Psiaki żyją trochę krócej od nas. Masz go w pamięci i spoko.
Jesteś z nami na forum, więc będzie ok :)
______
Pin
Awatar użytkownika
Pin

Następna

Wróć do Pies