PIESKI RASY YORK

Mój pies.

PIESKI RASY YORK

Postautor: natusia55555 » 13 sie 2013, 22:51

Niektóży myślą że psy rasy York są zarozumiałe i złośliwe ale wcale tak nie jest. Ja ma yorka o imieniu Zuzia. Jest kochana, zabawna i bardzo inteligentna. Mogłabym więcej piesać ale niewystarczyło by miejsca. W tym temacie chciała opowiedzieć o tej niezwykłej rasie. Ja na temat Yorkshire Terrier"ów wiem wszystko, gdyż sama posiadam tę cudowną rasę i przeczytałam bardzo dużo książek o yorkach. Yorki mają tendencję do kamienia nazębnego, dlatego codziennie należy szczotkować psu zęby specjalną psatą i szczoteczką dla psów mój piesek miał już przez to wyrywane zęby. Pielęgnacja włosa jest bardzo czasochłonna. Co miesiąc, dwa lub co tydzien należy kapać psa, ponieważ yorki mają włosy a nie sierść.Co jakiś czas trzeba przycinać pazurki. Co dziennie nalęzy myć psu oczy używając do tego przegotowanej, ostudzonej wody lub specjalnych kropli do przemywania oczek dla psa.
natusia55555

Re: PIESKI RASY YORK

Postautor: Andrzej » 14 sie 2013, 11:43

Z tego, co piszesz, wygląda, że yorki są bardzo absorbujące...
Andrzej
Awatar użytkownika
Andrzej

Postautor: natusia55555 » 05 wrz 2013, 18:32

Psy rasy York nie pochłaniają wiele czasu. Ale jak nawet tak to są to bardzo przyjemne chwile :) Każedmu zwierzęciu domowemu powinno poświęcać się dużo czasu :D
natusia55555

Postautor: Magoos » 05 wrz 2013, 22:20

Zgadza, się z Tobą, każde zwierzę, którym chcemy się opiekować wymaga uwagi.
Niektóre rasy, tak jak yorki wymagają tej uwagi nieco więcej, choć bez przesady.
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Wróć do Pies