Fuks :3

Mój pies.

Fuks :3

Postautor: wildrose » 08 sie 2013, 19:59

Mój pierwszy post na forum :3

Otóż chciałam się podzielić historią o tym, jak poznałam mojego ukochanego futrzaka. Od zawsze marzyłam o piesku, prosiła rodziców, niestety zawsze powtarzali, że będą problemy z wyprowadzaniem go, z miejscem w mieszkaniu, okolica też była niezbyt dobra - zero roślinności. Jednak przeprowadziliśmy się w lepsze miejsce, co było mi na rękę, lecz pozostałe argumenty zostały, choć byłam przekonana, że dałabym radę zaopiekować się psem. Odpuściłam wreszcie ten temat, mając świadomość, że rodziców i tak nie przekonam.
5 lat temu, pod koniec sierpnia, dość późnym wieczorem, do naszych drzwi zapukała sąsiadka z parteru pytając, czy to nasz pies. Moja mama, brat i ja sama zrobiliśmy wielkie oczy, nie mając pojęcia, o co chodzi. Okazało się, że nie wiadomo skąd na parterze naszej klatki schodowej siedział przywiązany malutki spanielek, na oko dwumiesięczny. Jednak, co nas bardzo zdziwiło, ale wskazywało na, wbrew pozorom, dobre serce pierwszego właściciela, piesek miał nie tylko obrożę, szelki i smycz, lecz także wielką siatkę wypchaną zabawkami, karmą, kocykiem, a obok zwierzaka stała miska z wodą. Od zawsze kochałam psy, więc usiadłam koło niego, zaczęłam głaskać i się z nim bawić, a nade mną mama wraz z sąsiadkami rozmawiały o tym, co z psem mają zrobić. Tak się składało, że w naszej klatce tak naprawdę mieszkały same starsze kobiety, które albo nie chciały, albo nie były w stanie zająć się szczeniakiem. Więc koniec końców padło na nas, że przygarniemy szczeniaczka (z czego naprawdę się cieszyliśmy), jednak od razu zostało postanowione, że to ja mam się nim najwięcej zajmować (najbardziej naciskałam, by go przygarnąć).
W domu zaczęliśmy zastanawiać się nad imieniem. Chcieliśmy, żeby było to coś związane ze szczęściem, bo piesek trafił do dobrego domu. Wreszcie ktoś zaproponował Fuks i tak już zostało. Mieszka z nami już prawie 5 lat i wszyscy go kochamy <3

A tak wygląda dziś :3
Obrazek
wildrose

Re: Fuks :3

Postautor: Robert » 08 sie 2013, 20:46

Ujęła mnie Twoja historia Wildrose.
Zawsze się cieszę, kiedy takie historie mają dobre zakończenie i psy trafiają w ręce ludzi, którzy się nimi dobrze opiekują.
Fuks jak widzę jest przesympatyczny :)
Robert
Awatar użytkownika
Robert

Wróć do Pies