Misio

Mój pies.

Misio

Postautor: magi18 » 21 lip 2013, 8:53

Mam pieska, dużego pieska. Wabi się Misio. Tak naprawdę nie był on planowany w naszej rodzinie. Po stracie Kubusia nie chcieliśmy na razie nowego pupila. Ale sąsiadka, która pracuje gminie, opowiedziała, że ktoś pozbył się psa i teraz chodzi po wsi (nie mojej) i ktoś z tej wsi zadzwonił do gminy, żeby go zabrali do schroniska. Opowiadała, że on taki fajny i czy zaproponowała nam byśmy go wzięli. A, powiedziała również, że jest malutki jak Kubuś był. Okazało się na miejscu, że to wielki piesio. Ale zabraliśmy go. Na początku bał się wszystkiego, ale nie ludzi. Do każdego się "łasił" i mordką tak fajnie prosił o głaskanie. Przytulał się i w ogóle był i jest słodki. Teraz już się nie boi, nawet wyrabia się jego charakterek. Bo wcześniej, na początku to jakby nie był pies. Praktycznie w ogóle nie szczekał. Jedynie na konia lub traktor dawał głos. Teraz nauczył się. Przeważnie jak jest na balkonie, a my gdzieś idziemy, gdzie on nie może iść, to szczeka na nas. Lubi pole, mógłby być na polu prawie cały dzień. Na wieczór zawsze pozwalamy mu się wybiegać. Wtedy nikt nie chodzi, to go wypuszczamy, a on biednie do tych sąsiadów, co sąsiadka nam o nim powiedziała. Bo ci sąsiedzi też go pokochali. Kubusia też lubili, ale wiedzieli, że go pogłaskać nie wolno. Dla Kubusia najważniejsi byli domownicy. Mały, a by cały dom obudził, jakby ktoś wszedł. Ale wróćmy do Misia. Teraz Misio się zrobił swojski, taki fajny. Choć obrońca z niego marny, bo w każdym (poza 3 osobami, ale jedna z tych osób rzucała w niego kamieniami [ktoś widział]) widzi przyjaciela.
Bardzo przyjacielski piesio. :)
magi18

Re: Misio

Postautor: Okapi » 21 lip 2013, 11:52

Lubię historie, które się dobrze kończą, a tak jest w przypadku Twojej właśnie :)
Wiele razy zastanawiałam się nad dużym psem i zawsze dochodziłam do wniosku, że takim psom najlepiej jest w miejscach, gdzie jest dużo przestrzeni, tak jak u Ciebie - gdzie mogą sobie pobiegać do woli.
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Wróć do Pies