Pies czy Koń?

Mój pies.

Pies czy Koń?

Postautor: barakuda1982 » 29 cze 2013, 7:42

Witam wszystkich serdecznie. W związku z tym, że jestem tu nowa chciałabym przełamać lody i opowiedzieć wam śmieszną historyjkę z mojego dzieciństwa. Gdy byłam jeszcze dość małą dziewczynką (a było to chyba 27 lat temu) moi dziadkowie mieli psa. Ogromnego doga niemieckiego. Był potężny, wspaniały i strasznie uparty:) Dziadkowie sadzali mnie czasem na jego grzbiecie. Zimą ciągnął mnie na sankach. Często obserwowałam, że biegając po podwórku skubie sobie trawę i już wiedziałam! To musiał być KOŃ! Taki trochę brzydki koń ale koń! Próbowałam przekonać wszystkich do mojego odkrycia, ale nikt mi nie wierzył. Inne dzieci śmiały się ze mnie gdy mówiłam, że dziadkowie mają konia i trzymają go w domu, a w ogóle to najbardziej lubi spać na kanapie. Długo rodzice nie mogli mnie przekonać, że to był jednak pies. Nie było internetu więc szukali po znajomych książek o psach, żeby pokazać mi jak wygląda dog niemiecki. W końcu im się udało, choć długo tego żałowali widząc moje rozczarowanie...
barakuda1982

Re: Pies czy Koń?

Postautor: Magoos » 29 cze 2013, 12:04

Wspaniała historia z tym dogiem :)
W dzieciństwie marzyłam o takim psie. Szczególnie nasiliło się to po przeczytaniu książki "Pan Samochodzik i praskie tajemnice", w której główny bohater dostaje pod opiekę właśnie takiego ogromnego doga niemieckiego.
Niestety takie pies wymaga przestrzeni i nigdy moje dziecięce marzenie się nie spełniło :)
Magoos
Awatar użytkownika
Magoos

Postautor: zazu.ja » 10 lip 2013, 11:33

Świetna sprawa z takim psem. Też zawsze chciałam mieć takiego psa, może kiedyś moje marzenie się spełni :)
zazu.ja

Postautor: Okapi » 10 lip 2013, 16:29

Ja każdego roku odwiedzam wystawę psów i przyglądam się z utęsknieniem wszystkim dużym psom.
Dogi wyglądają imponująco, ale niestety, trzeba mieć dla nich dom z ogrodem. Do mieszkania są za duże.
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: sabineczka33 » 23 wrz 2013, 23:01

Duże psy są wspaniałe! ;D Bardzo ciekawa historia z Tym konio-pieskiem. Dlatego właśnie chciałabym być znów małą dziewczynką, wtedy taki piesek mógł być koniem, krową a nawet delfinem. Bo dziecięca wyobraźnia nie ma granic ;)
sabineczka33

Postautor: Barwina » 12 mar 2015, 10:30

Świetna anegdotka :lol: Dzieci często mają tak, że są czegoś "pewne" i nie dają sobie przepowiedzieć. Ale takiej historyjki to jeszcze nie słyszałam :D
Barwina

Wróć do Pies