Chomik europejski

Chomik europejski

Postautor: skrzekot » 26 maja 2013, 17:07

Żyje w Polsce obecnie znajduje się na Czerwonej Liście Zwierząt Ginących i Zagrożonych. Gdzieś kiedyś słyszałem historie o chomikach, które potrafią zmagazynować tak duże zapasy zboża, że wystarczają one człowiekowi na wykarmienie rodziny przez rok. Po wojnie gdy wszystkiego brakowało jeśli jakiś chłop znalazł spiżarnie chomika niejednokrotnie ratował całą swoją rodzinę przed głodem. Podobno znajdowano niejednokrotnie nawet do kilkuset kg w jego norach. Dzięki temu ludzie mieli co jeść i wiosną czym obsiać pola.
skrzekot

Re: Chomik europejski

Postautor: donnie darko » 31 maja 2013, 17:40

skrzekot pisze:Gdzieś kiedyś słyszałem historie o chomikach, które potrafią zmagazynować tak duże zapasy zboża, że wystarczają one człowiekowi na wykarmienie rodziny przez rok. Po wojnie gdy wszystkiego brakowało jeśli jakiś chłop znalazł spiżarnie chomika niejednokrotnie ratował całą swoją rodzinę przed głodem. Podobno znajdowano niejednokrotnie nawet do kilkuset kg w jego norach. Dzięki temu ludzie mieli co jeść i wiosną czym obsiać pola.

Bardzo ciekawa historia skrzekot. Ciekawe co sobie chomik "pomyślał" na widok rabowania jego majątku ;)
Ja chciałem dodać, że pewnie wielu z Was ma mylne wyobrażanie na temat chomika europejskiego (tak jak ja jeszcze 5 lat temu). Macie skojarzenie z malutkim zwierzątkiem z terrarium... a tu niespodzianka, bo to zwierzę może mieć nawet 35 cm długości i wygląda naprawdę imponująco!
Obrazek
Awatar użytkownika
donnie darko

Re: Chomik europejski

Postautor: klakier » 03 maja 2014, 21:33

Piękny jest :) Rzeczywiście bardzo ciekawa historia, nie słyszałam o tym.
klakier

Wróć do Gryzonie