Delfin

Re: Delfin

Postautor: żbik » 22 maja 2013, 11:51

skrzekot pisze:Ciekawi mnie skąd naukowcy mają takie informacje o zgodności naszego DNA z szympansami, przecież podobno wszystkie geny człowieka nie zostały jeszcze odkryte.

Ale DNA człowieka i DNA szympansa zostały zsekwencjonowane. Potem po prostu porównali kolejność (sekwencje) zasad azotowych występujących w DNA (cytozyny, guaniny, adeniny, tyminy). Na przykład:
człowiek: CTAAGC...
szympans:CTAAGC...
Awatar użytkownika
żbik

Postautor: Kasia33 » 04 paź 2013, 18:42

Delfiny to niesamowite zwierzęta. Miałam, to szczęście, że mogłam z nimi pływać jakiś czas temu. Ich skóra jest niesamowita w dotyku. Pływanie z delfinami to było moje marzenie z dzieciństwa. Chociaż marzyłam o pracy z tymi fantastycznymi zwierzętami. Marzenia się spełniają
Awatar użytkownika
Kasia33

Postautor: Pin » 04 paź 2013, 19:17

Kasia33 pisze:Delfiny to niesamowite zwierzęta. Miałam, to szczęście, że mogłam z nimi pływać jakiś czas temu. Ich skóra jest niesamowita w dotyku. Pływanie z delfinami to było moje marzenie z dzieciństwa. Chociaż marzyłam o pracy z tymi fantastycznymi zwierzętami. Marzenia się spełniają

Może zostaniesz kiedyś w przyszłości treserem delfinów? Np. na Florydzie, albo na Teneryfie?
Na Teneryfie widziałem pokaz orek w Loro Parque - orki są niesamowite. Ta ich siła z jednej strony fascynuje i przeraża zarazem.
______
Pin
Awatar użytkownika
Pin

Postautor: Kasia33 » 04 paź 2013, 21:59

Chyba nie mam szans aby być takim trenerem. By móc zostać trenerem to trzeba spełnić wiele warunków, których ja nie spełniam. Ale bardzo cieszę się, że miałam okazję popływać z tymi fascynującymi zwierzętami.
Awatar użytkownika
Kasia33

Postautor: Okapi » 05 paź 2013, 11:48

A jakie warunki są konieczne aby zostać treserem delfinów?
Wykształcenie przyrodnicze jest wymagane?
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: Kasia33 » 05 paź 2013, 13:38

Na pewno jedną z podstawowych cech, aby móc pracować z delfinami jest miłość do tych wspaniałych zwierząt. Oprócz tego trzeba zdobyć dyplom z biologii i nauk morskich ssaków, ekologii behawioralnej. Jednym z kolejnych wymogów jest na pewno dobra kondycja fizyczna, taka osoba musi dobrze pływać i mieć doświadczenie w nurkowaniu. To tylko niektóre wymogi jakie trzeba spełnić aby zostać trenerem delfinów.
Awatar użytkownika
Kasia33

Postautor: Okapi » 05 paź 2013, 16:04

Kasia, dzięki za informację. Muszę zgłębić ten temat, a przede wszystkim pomyśleć najpierw o tym jak zorganizować sobie wycieczkę, aby tak jak Ty popływać z delfinami :)
Ola
Awatar użytkownika
Okapi

Postautor: Kasia33 » 05 paź 2013, 17:39

Nie ma za co :-) Mam nadzieję, że uda ci się wyjechać i popływać z tymi cudownymi zwierzętami.
Awatar użytkownika
Kasia33

Poprzednia

Wróć do Mój ulubiony dziki zwierzak