Hybrydy

Tematy niezwiązane bezpośrednio z konkretnymi typami.

Re: Skrzekot?

Postautor: donnie darko » 19 maja 2013, 14:24

Ja przypomniałem sobie chyba najprostszy przykład krzyżówki międzygatunkowej, którą na pewno każdy z nas zna: MUŁ, czyli krzyżówka ogiera osła z klaczą konia :D
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: skrzekot » 19 maja 2013, 18:44

Mamy też hybrydę zebry o której więcej możemy się dowiedzieć na http://dinoanimals.pl/zwierzeta/zebra-kon-w-paski/ z koniem, wychodzi bardzo śmieszny zebrokoń
skrzekot

Postautor: żbik » 19 maja 2013, 21:06

Ja od siebie dorzucę jeszcze pięknego przedstawiciela kotowatych czyli LYGRYSA. Jak nazwa wskazuje, to mieszaniec lwa i tygrysicy (gdybyśmy zamienili płci to powstałby tzw. tyglew) :) .
Skrzekot-na początku myślałem, że żartujesz, ale jednak wpisałem do wyszukiwarki "silki" i faktycznie są. Mi trochę przypominają krzyżówkę kury z kotem-pewnie przez ich sierść. Wygląda to naprawdę komicznie :D :D
Awatar użytkownika
żbik

Postautor: hajstra » 20 maja 2013, 13:00

No też sprawdziłem w wyszukiwarce jak wyglądają te ptaki naprawdę ciekawe http://www.youtube.com/watch?v=jO7Jv0N2uvQ tutaj jest filmik i taka ładna pani która opowiada nieco wiece o tej rasie.
hajstra

Postautor: skrzekot » 20 maja 2013, 20:18

W świecie zwierząt jest więcej niespodzianek. Niżej daje link do filmiku gdzie przedstawiony jest ptak który naśladuje takie głosy jak piła łańcuchowa, dźwięk migawki i wiele innych dźwięków http://www.youtube.com/watch?v=VjE0Kdfos4Y
skrzekot

Postautor: donnie darko » 21 maja 2013, 16:21

skrzekot pisze:W świecie zwierząt jest więcej niespodzianek. Niżej daje link do filmiku gdzie przedstawiony jest ptak który naśladuje takie głosy jak piła łańcuchowa, dźwięk migawki i wiele innych dźwięków

Świetny jest ten odgłos piły łańcuchowej!
Nie trzeba szukać takiej egzotyki, bo na naszym polskim podwórku możliwa jest hodowla gwarka, który potrafi naśladować nawet naszą mowę ;)
http://www.youtube.com/watch?v=ZPEhQ1cRyfU
Szpaki i kosy potrafią naśladować śpiewy innych ptaków i dźwięki, które często słyszą w swojej okolicy ;)
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: skrzekot » 22 maja 2013, 7:49

Ale nasze rodzime gatunki ptaków nie potrafią naśladować piły łańcuchowej ani alarmu samochodowego.
skrzekot

Hybrydy

Postautor: gwarzycielka » 01 cze 2013, 10:25

Nie wiem czy ktoś się interesuje tematyką hubryd wśród zwierząt. To niesamowite że krzyżuja się dwa odmiennne gatunki, na przykład które powinny walczyć ze sobą. Czy znacie jeakieś ciekawe hubrydy i jak myślicie dlaczego powstały...
gwarzycielka

Re: Hybrydy

Postautor: gwarzycielka » 01 cze 2013, 10:28

Oto kilka gatunków mnie znanych

Lygrys krzyżówka tygrysicy i lwa. Podobnie jak tyglew (tigon), nie występuje w naturze, i jest skutkiem przypadkowego lub celowego krzyżowania zwierząt w niewoli. W warunkach naturalnych zasięgi występowania lwów i tygrysów rzadko nakładają się (zob.lew azjatycki). Związki tygrysic z samcami lwów były odnotowywane bardzo rzadko. Pierwsze udokumentowane dane o istnieniu lygrysów pochodzą z Azji, z początków XIX wieku.
Lygrysy (w przeciwieństwie do tigonów) rosną zwykle do rozmiarów większych niż tygrysy, i znacznie większych niż lwy. Lubią pływać. W niewoli żyją ok. 15-20 lat. Samce są bezpłodne, ale samice są zdolne do urodzenia potomstwa
gwarzycielka

Re: Hybrydy

Postautor: gwarzycielka » 01 cze 2013, 10:29

MuŁ jest to krzyżówka klaczy z samcem osła.
Muły znane były już starożytności, przeczytamy o nich w biblii.
Zaledwie 5% tych hybryd jest zdolnych do rozrodu, dlatego większość pochodzi właśnie z takiego połączenia koń + osioł.
Są to silne i mało wymagające zwierzęta, dlatego przez setki lat wykorzystywano je w rolnictwie.
Natomiast skrzyżowanie ogiera z oślicą daje nam zwierze zwane oślikiem, które bardziej przypomina już osła.
gwarzycielka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ogólnie