Co myślicie o myśliwych?

Tematy niezwiązane bezpośrednio z konkretnymi typami.

Re: Co myślicie o myśliwych?

Postautor: żbik » 22 maja 2013, 10:14

skrzekot pisze:Z tą nowoczesną bronią to nie przesadzaj w Polskim prawie łowieckim zakazuje się używania nowoczesnych dodatków ułatwiających polowanie celowniki laserowe, noktowizory w lunetach. A Z normalnej broni takiej np jaką jest bok naprawdę trudno się strzela i jeśli tego nigdy nie robiłeś to nie powinieneś się na ten temat wypowiadać.

Cały czas mnie nie rozumiesz. Nie chodzi mi o celowniki optyczne, laserowe, noktowizory, czujniki podczerwieni. Niech szanse będą wyrównane. Proponuję aby myśliwi popracowali nad swoją sprawnością fizyczną, taktyką polowania i spróbowali swoich sił przy użyciu na przykład łuku. Wtedy ich wysiłek będzie współmierny do osiągniętego celu i powieszenie trofeum będzie miało jakiś sens. Chociaż dla mnie to i tak głupota, bo jak można cieszyć się z zabicia żywej istoty :( ?
Awatar użytkownika
żbik

Postautor: bonasuss » 22 maja 2013, 13:38

Problem jest bardzo złożony w myślistwie chodzi o to aby zwierze nie cierpiało i tak jest w przypadku broni palnej, kiedy kula razi zwierzaka dość szybko zostaje pozbawiony życia. Proponując łuk aby wyrównać szanse myśliwego i zwierzyny skazujesz ją na większe cierpienie ponieważ siła rażenia z łuku jest zbyt mała i zwierze ginie przez wykrwawienie. Nie wiem czy myśliwi cieszą się z upolowania zwierzyny, muszą to robić aby zachować równowagę w środowisku ponieważ jest zbyt mało naturalnych wrogów zwierząt takich jak wilki które regulowały by ich populacje.
bonasuss

Postautor: hajstra » 24 maja 2013, 16:39

żbik pisze: Chociaż dla mnie to i tak głupota, bo jak można cieszyć się z zabicia żywej istoty :( ?

Jesteś przeciwnikiem myśliwych i polowania ale czy możesz zaproponować jakiś sensowny sposób regulacji populacji dzikich zwierząt. Ich populacje muszą być utrzymywane na odpowiednim poziomie dostosowanym do możliwości wyżywieniowych siedliska w jakim żyją. Tutaj moje pytanie do Żbika co możesz zaproponować innego zamiast polowania aby regulować populacje?
hajstra

Postautor: Hyonuku » 30 wrz 2013, 0:17

W mojej rodzinie sporo mysliwych, za kazdym razem, gdy w swoim gronie wspominaja o ´zdobyczach´, wychodze.
To niedorzeczne.
Awatar użytkownika
Hyonuku

Postautor: kurzycka » 01 maja 2014, 21:21

Jeśli jest za dużo zwierzyny w danym okręgu (leśnym - łowieckim) można ją przenieśc lub jesli trzeba to faktycznie odstrzelić (wiem że nadmiar jednego gatunku może przeszkadzać innemu. lub np w przypadku saren spowodować wypadek samochodowy). Ale nie wolno ich zabijac dla zabawy, jest to straszne i dla mnie wręcz oburzające !
Awatar użytkownika
kurzycka

Poprzednia

Wróć do Ogólnie