Król Lew

Król Lew

Postautor: Kasia33 » 30 wrz 2013, 21:18

"Król Lew" chyba każdy oglądał ten film. To jedyny film i muzyka, które kiedy słysze i widze, płacze za każdym razem. Właśnie od tego filmu zaczęłam interesować się lwami. Te niesamowite zwierzęta z jednej strony są piękne, a z drugiej są bardzo niebezpieczne. Zaliczane są do tzw. wielkiej piątki Afryki, czyli pięciu najbardziej niebezpiecznych zwierząt afrykańskich obok (słoni, nosorożców, bawołów i lampartów). Lwy są drugimi co do wielkości zwierzętami z rodziny kotowatych. Większe są jedynie tygrysy. Lwia grzywa to ich znak rozpoznawalny. Ich grzywa jest uważana za oznakę zdrowia samca, im bujniejsza, tym silniejszy i sprawniejszy jest noszący ją lew. Taki samiec może ważyć od 150–250 kg. Niedawno przeczytałam, że największy samiec ważył aż 375 kg, był to lew o imieniu Simba, żył on w Colchester. Wydaje mi się, że lew z bajki "Król lew" dostał imię tego lwa. Różnica pomiędzy samcami a samicami jest fakt, że to samiec jest o 20–35% większe, o 50% cięższe od samic. Do zadań samca należy zdobywaniem i obroną terytorium oraz ochrona stada. Natomiast samice polują i opiekują się małymi lwiątkami. Uwielbiam oglądać filmy i zdjęcia z tymi cudownymi zwierzętami. Niestety lwy padają często ofiarami kłusowników, którzy na nie poluje ze względu na ich skórę. To przykre, że te piękne zwierzęta padają ofiarami ludzi.
Awatar użytkownika
Kasia33

Re: Król Lew

Postautor: patryk85 » 18 gru 2014, 12:39

Film pamiętam z 1995 roku bodajrze.,
patryk85

Wróć do Wielkie koty