Największe dinozaury.

Re: Największe dinozaury.

Postautor: Shahen » 10 mar 2014, 1:00

dysk się zepsuł, ale już naprawione więc pierwszy post po miesięcznej przerwie, teraz będą się już pojawiać częściej co 2 tyg mniej więcej:)

Zapraszam
http://dinoanimals.pl/blogi/shahen/puer ... zard-king/
Shahen

Postautor: Pin » 10 mar 2014, 12:47

To straszny ból, kiedy komputer się zepsuje. Fajnie, że opisałeś puertazaura :) Wygląda, że to jak na razie, jemu właśnie przynależy korona króla wagi ciężkiej :)
______
Pin
Awatar użytkownika
Pin

Postautor: Shahen » 19 mar 2014, 22:17

Jaki temat chcielibyście w najbliższym czasie?:) zaznaczam że chodzi póki co o tematy związane z ogromnymi zauropodami bo na nich póki co blog się skupia, mam jeszcze sporo pomysłów ale sugestie czytelników też się liczą tym bardziej, że jestem zdziwiony tak stosunkowo dużym zainteresowaniem i komentowaniem ale to oczywiście mnie cieszy:)
Shahen

Postautor: Art » 21 mar 2014, 12:52

Ja proponuję opisanie Argyrozaura (to tytanozaur z Ameryki Południowej) i jurajskiego Hudiezaura z Chin. Stosunkowa niewiele jest na ich temat.
Kwestia Argentynozaura i jego rekonstrukcji jest również ciekawa, czy miał długą szyję, czy wyglądał ja "idiota" z krótką szyją z rekonstrukcji (chyba) Carpentera.
Artur
Awatar użytkownika
Art

Postautor: Robert » 22 mar 2014, 1:18

Ja proponowałbym rozprawienie się z tematem Brachiozaury vs Giraffatitan.
Robert
Awatar użytkownika
Robert

Postautor: Pin » 22 mar 2014, 13:15

Może jakiś artykuł na temat prawie nieznanych wielkich zauropodów z Australii. Okazuje się, że ostanie odkrycia pokazują, iż żyły tam np. tytanozaury.
______
Pin
Awatar użytkownika
Pin

Postautor: Shahen » 22 mar 2014, 15:10

Ciekawe propozycje. Argyrosaurus jak najbardziej do opisania, aczkolwiek jest on raczej sporo mniejszy niż początkowo sądzono. Brachiosaurus to jest z kolei w ogóle dług temat, osobnik holotypowy nie jest w pełn dojrzały mamy różne przypisane kości brachiozaurów z ameryki wskazujące na bardzo duże rozmiary bardzo ciekawe jakby się w to wgłębić. Kwestia porównania z Giraffatitan można się i tego podjąć :)
Co do zauropodów z Australii trudno powiedzieć chyba który jest największy, znaleziono tak jednak bardzo duże ślady.
Shahen

Postautor: Shahen » 28 mar 2014, 23:58

http://dinoanimals.pl/blogi/shahen/ultr ... trasauros/

ukazał się kolejny artykuł, już wcześniej był zaplanowany dlatego może nieco inny niż sugestie na forum i blogu ale i one się doczekają na pewno realizacji, zapraszam do komentowania na blogu:)
Shahen

Postautor: Pin » 29 mar 2014, 2:34

Z pewnością to nie mniej interesujący temat, zatem fajnie, że powstał.
Jak bym dorzucił jeszcze temat Breviparopusa, jeśli warto oczywiście opisywać dinozaura tylko w oparciu o ślady :)
To byłby dopiero gigant, gdyby istniał naprawdę.
______
Pin
Awatar użytkownika
Pin

Postautor: Shahen » 29 mar 2014, 9:30

Myślę, że conajmniej jeden artykuł również poświęcę ichnotaksonom takim jak Breviapropus itp to ciekawa kwestia, aczkolwiek wydaje mi się, żę to trudne jeśli chodzi o jakiekolwiek szacunki.
Shahen

PoprzedniaNastępna

Wróć do Roślinożerne