Inżynieria genetyczna a dinozaury

Re: Inżynieria genetyczna a dinozaury

Postautor: donnie darko » 26 maja 2013, 10:04

żbik pisze:Weźmy pod uwagę udaną reintrodukcję jakiegoś zwierzęcia. Jestem przekonany, że rozochoci to człowieka, nie będzie miał wtedy żadnych zahamowań i będzie bez skrupułów wyniszczał kolejne gatunki, bo przecież i tak za parę lat naukowcy lub przyrodnicy z powrotem wprowadzą go do środowiska.

Jakby się nad tym dłużej zastanowić, to jest w tym ziarno prawdy...
Nie będzie wtedy tej "ostateczności", tej nieodwołalności, tego ryzyka.
Być może będziemy mogli w przyszłości zweryfikować nasze podejście do tego tematu.
Awatar użytkownika
donnie darko

Postautor: lilith » 26 maja 2013, 12:04

Jak byłam mała to oglądałam na Animal Planet taki dokument o planach klonowania dinozaurów i co by było gdyby . Pamiętam że przeraził mnie pomysł klonowania ich, pierwsza myśl to taka że nas wszystkich pozjadają :D. Mimo tego że nie patrzę na to teraz w ten sposób to nadal miała bym co do tego obawy że nie był by to najbezpieczniejszy pomysł, przecież to ogromna siła. Ale też uważam że nie wytrzymały by w obecnym świecie przecież zmienił się klimat, choroby itp.
lilith

Postautor: Amy000 » 26 maja 2013, 12:09

No tak ale przecież w dzisiejszych czasach naukowcy mogli by znaleźć lub odtworzyć jakieś miejsce o podobnym klimacie, zresztą nie wiem bo nie znam się na tym. Trochę zejdę z tematu ale słyszałam ostatnio w wiadomościach że naukowcy odkryli możliwość sklonowania człowieka i są podobno bardzo blisko, ciekawe na co się odważą. Choć myślę że klonowanie człowieka jest nie moralne ale pewnie przysłużyło by się społeczeństwu np. jeśli chodzi o organy. Tylko tworzyć człowieka tylko po to by go pokroić to było by bardzo nie humanitarne.
Awatar użytkownika
Amy000

Postautor: Everett » 26 maja 2013, 12:09

Mam podobne wrażenie, że dzisiejszy klimat mógłby dinozaurom nie służyć. Skoro wymarły, to rozdział zamknięty.
Bardziej obawiam się, że zamiast odtworzenia dinozaurów, naukowcy zaczną tworzyć nowe gatunki (już przecież tworzą GMO w odniesieniu do roślin) i powstaną z tego jakieś potwory. Nie w sensie Godzilli, ale czegoś, co trudno będzie zatrzymać. Brr...
Everett
Awatar użytkownika
Everett

Postautor: bonasuss » 26 maja 2013, 13:51

Istnieje grupka przeciwników GMO którzy to twierdzą, że przez sadzenie roślin genetycznie modyfikowanych pszczoły zaczęły ginąć na wielką skale. Koncerny które produkują materiał siewny GMO od razu zaprzeczyły tym informacją ale jak jest naprawdę to pewnie dowiemy się z czasem.
bonasuss

Postautor: skrzekot » 26 maja 2013, 16:46

Ja z kolei słyszałem o eksperymentach na białych szczurach które karmiono kukurydzą modyfikowaną genetycznie, podobno o wiele częściej zapadały na nowotwory. Koncerny broniły się tym że do eksperymentu wzięto gatunek który z natury jest bardzo podatny na takie zachorowania. A co do GMO to od dawna znajduję się w naszym jedzeniu np pasze dla drobiu produkuje się z soi modyfikowanej genetycznie tak że ludzie którzy lubią kotlety spożywają GMO zresztą tak samo jest z wegetarianami czy weganami przecież kotlety sojowe też są z tej samej soi.
skrzekot

Postautor: Amy000 » 26 maja 2013, 23:33

Nawet jeśli działania GMO są szkodliwe to większość będzie jak najbardziej zatajane, niestety ale w dzisiejszych czasach liczą się bardziej pieniądze niż ludzkie zdrowie.Przykładem tego mogą być papierosy i alkohol przecież zabijają, psują zdrowie, rozbijają rodziny i prowadzą do wielu złych rzeczy i chorób mimo to nadal znajdują się na rynku dostępne niemalże dla każdego.
Awatar użytkownika
Amy000

Postautor: donnie darko » 29 maja 2013, 19:29

bonasuss pisze:Istnieje grupka przeciwników GMO którzy to twierdzą, że przez sadzenie roślin genetycznie modyfikowanych pszczoły zaczęły ginąć na wielką skale. Koncerny które produkują materiał siewny GMO od razu zaprzeczyły tym informacją ale jak jest naprawdę to pewnie dowiemy się z czasem.

Ja słyszałem, że pszczoły masowo giną przez pasożytnicze grzyby z rodzaju Nosema.
Co do klonowania to sprawa jest bardzo ciężka i delikatna. Mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do masowego klonowania. Wyobrażacie sobie spotkać swojego klona? Co byście mu powiedzieli? Ciekawe czy byłby tak samo ukształtowany psychicznie i miał identyczną samoświadomość.
Co do "produkcji" klonów do celów pobierania i przeszczepiania narządów, to oby wątpliwości natury moralnej zwyciężyły i nigdy do tego nie doszło. Gorzej jak zajmie się tym czarny rynek :?
Awatar użytkownika
donnie darko

Poprzednia

Wróć do Wymarłe